Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix Şahmaran Dizisi Ne Zaman Çıkacak? Oyuncular Kimler?

Netflix'in en yeni Türk dizisi Şahmeran hakkında bilmeniz gereken tüm detayları özetleyerek bir araya getirdik.

Netflix Şahmaran dizisi ile uzun zamandır ekranlardan uzak kalan Serenay Sarıkaya yeniden izleyicilerle buluşacak. Peki Netflix’in yeni Türk dizisi Şahmaran ne zaman çıkacak? Oyuncu kadrosunda başka kimler bulunacak? Aklınızdaki tüm soru işaretlerini gideriyoruz.

Detaylı bilgilere geçmeden önce, Netflix Şahmaran dizisi Tims&B’nin çatısı altında çekilecek. Timur Savcı ve Burak Sağyaşar gibi önemli iki isim dizinin yapımcıları olacak. Adana çekimleri geçtiğimiz aylarda tamamlanan dizinin ne zaman başlayacağı ve oyuncu kadrosunda kimlerin yer alacağı gibi en çok merak edilen konulara geçelim.

Şahmaran Netflix Ne Zaman Çıkacak?

Netflix Şahmeran

Şahmaran dizisi Netflix‘te yayınlanacak ancak 2. sezon çekimlerinin bile başladığı iddia edilen dizinin yayın tarihine dair net bir bilgi henüz yok. Bazı haber kaynaklarına göre 2022’nin başlarında yayınlanması gereken diziden, 2023’e çok az kalmasına rağmen hala bir ses yok.

İlk sezonu bile hala yayınlanmamış olan Şahmaran dizisi için Netflix’in şimdiden 2. sezon onayını verdiği de bildirildi. Yine aynı kaynaktan gelen bir bilgiye göre dizinin ilk sezonunun Eylül ayında yayınlanacağı belirtilse de, Kasım ayına girmemize rağmen diziden yine bir ses yok. Açıkçası, Şahmaran Netflix ne zaman çıkacak bizim için de merak konusu.

Netflix Şahmaran Dizisinin Konusu Ne?

Netflix Şahmeran

Senaryosunu ise Pınar Bulut’un kaleme aldığı Şahmaran konusu hala belirsiz. Dizinin senaryosu sır gibi saklandığı için şimdilik dizinin türünü bile bilmiyoruz ancak edindiğimiz bazı bilgilere göre, Şahmaran dizisi yüksek tempolu ve çarpıcı anlarla dolu birçok sahne içerecek. Buradan yola çıkarak bazı aksiyon sahneleri göreceğimizi tahmin ediyoruz.

Netflix Şahmaran dizisinin yönetmen koltuğunda ise Umur Turagay oturacak. Suskunlar ve Ölene Kadar dizilerini yöneten isim, Serenay Sarıkaya’nın oynadığı “İkimizin Yerine” filmini de yönetmişti. Böylece ikili tekrardan Şahmaran isimli diziyle bir araya gelmiş olacak. Özetlersek, şimdilik dizinin senaristi ve yönetmeni belli ancak senaryodan haberimiz yok.

Basın kaynakları Serenay Sarıkaya’yı Şahmaran’ın konusu hakkında sürekli sorular sorarak sıkıştırsa da, oyuncunun ağzından laf almayı başaramadı. Günümüze kadar dizinin setinden bir tek fotoğraf bile görme şansı yakalayamadık. Senaryo desek zaten sır oldu. Bakalım böyle sır gibi saklanan dizi senaryosunda bizleri neler bekliyor olacak?

Şahmaran Netflix Oyuncuları Kimler Olacak?

Netflix Şahmeran

Netflix’te yayınlanacak olan Şahmaran dizisinin konusuna, senaristine ve yönetmenine değindik. Peki Şahmaran oyuncu kadrosunda kimler yer alacak? İşte merakla beklenen dizinin oyuncu kadrosu:

 • Serenay Sarıkaya – Şahsu
 • Burak Deniz – Maran Yaloğlu
 • Ebru Özkan – Çavgeş
 • Mert Ramazan Demir
 • Mustafa Uğurlu
 • Mahir Günşiray
 • Nilay Erdönmez
 • Mehmet Bilge Aslan
 • Nil Sude Albayrak
 • Berfu Halisdemir
 • Ayşe Lebriz
 • Beran Soysal
 • Elif Nur Kerkük
 • Saadet Işıl Aksoy (Şahmaran 2. Sezon’da katılacak)

Son olarak ise Burak Deniz, geçtiğimiz aylarda Netflix Şahmaran dizisi ile ilgili önemli bir bilgiyi ağzından kaçırdı. Ünlü oyuncunun aktardığı bilgiye göre Burak Deniz dizide Maran Yaloğlu, Serenay Sarıkaya ise Şahsu isimli karakterlerin rolüne bürünecek. Dizide 500 yaşında bir yılan olacak!

Şahmaran Nedir? Hikayesi Ne?

Netflix Şahmeran

Tarsus’ta binlerce yıl önce yeraltında yaşayan yılanlar olduğu efsanesi kulaktan kulağa aktarılmış. Meran adı verilen bu yılanlar çok akıllıymış ve her daim barış içinde yaşarmış. Meranların kraliçesine ise Şahmeran denirmiş. Netflix Şahmeran dizisinin ismi de buradan geliyor.

Şahmeranı gören ilk insan ise Cemşab‘mış ve bu insanda çok fakirmiş. Bir gün arkadaşları ile bir mağara keşfederken, arkadaşları Cemşab’ı o mağarada bırakıp kaçmış. Cemşab mağarada bir delik fark etmiş ve cebindeki bıçak ile bu deliği genişleterek ömründe gördüğü en güzel yaratık olan Şahmeran’ı görmüş. Cemşab yıllarca burada yaşamış ve Şahmaran’ın güvenini kazanmış.

Netflix Şahmaran dizisinin bu konuyu işleyip işlemediğini bilmiyoruz ancak hikaye ilginizi çektiyse, kaynak olarak aldığımız Kültür Portalı‘ndan hikayenin devamına göz atabilirsiniz.

Böylelikle Şahmaran Netflix ne zaman çıkacak gibi sorularınıza yanıt verebildiğimizi umuyoruz ve içeriğimizi burada noktalıyoruz. Daha fazla bilgi için bizleri takip etmeye devam etmeyi unutmayın ve Netflix Türk Dizileri 2022 listemize de mutlaka bir göz atın!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.