Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix Türk Dizileri 2022 (En İyi Netflix Yerli Dizileri)

Netflix'te izleyecek bir şey bulamaz mı oldunuz? Yabancı yapımlardan sıkılanlar için izleyebileceğiniz birçok Netflix yerli dizisini bir araya getirdik.

Netflix Türk dizileri 2022‘de de en çok izlenen yapımlar arasında kalmaya devam ediyor. Her kategoriden en kaliteli yerli dizileri sizler için bir araya getirdik. Listemizde çoğunlukla orijinal Netflix yapımlarına yer versek de, lisanslama yöntemiyle satın alınan birkaç önemli diziyi de listeye dahil ettik.

Netflix Türk dizi önerileri arıyorsanız, bu listede aradığınızı bulamama imkanınız yok. Sayıları fazlasıyla artan yerli dizilerimiz arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız, listemize göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Gelin lafı daha fazla uzatmadan birbirinden güzel Netflix yerli yapımlarına bir göz atalım.

Netflix Türk Dizileri 2022

Netflix Türk Dizileri 2022

Yeni Netflix Türk dizisi Erşan Kuneri gibi yapımlardan, yerli yapımlara öncülük eden Hakan: Muhafız gibi yapımlara kadar çeşitli dizilerden oluşan listemiz ile sizleri uzun süre oyalayacak birçok dizi izleyebilirsiniz. Son gelen zamdan sonra, Netflix’in hakkını sonuna kadar vermek gerek. İşte Netflix Türk dizi önerileri listemiz:

 • BÖRÜ (2018)
 • Hakan: Muhafız (2018–2020)
 • Atiye (2019–2021)
 • Rise of Empires: Ottoman (2020)
 • Aşk 101 (2020–2021)
 • Kulüp (2021–2022)
 • 50M2 (2021–)
 • Fatma (2021–)
 • Pera Palas’ta Gece Yarısı (2022–)
 • Uysallar (2022)
 • Bir Başkadır (2022)
 • Erşan Kuneri (2022)

BÖRÜ (2018)

Netflix Türk Dizileri 2022

İlk olarak 2018 yılında Star TV ekranlarında yayınlanan BÖRÜ, geçtiğimiz aylarda lisanslanarak Netflix yerli dizileri arasına katıldı. Türkiye’nin dört bir yanında tehlikeli görevlere çıkan özel harekât polis birimi üyelerinin hem çatışmada hem evlerinde tehlike ve trajediyle yüzleştikleri bu yapımı, polisiye seven herkesin izlemesini tavsiye ediyoruz.

Hakan: Muhafız (2018–2020)

Netflix Türk Dizileri 2022

İlk Netflix Türk dizilerinden olan Hakan: Muhafız, aynı zamanda çok nadir gördüğümüz bilim kurgu türündeki yerli yapımlardan bir tanesi. Günümüz İstanbulu’nda yaşayan ve kadim bir gizli birlikle olan bağını keşfeden genç bir adamın, şehri ölümsüz bir düşmandan kurtarmak için atıldığı macerayı konu alan bu yapım, pek olumlu eleştiriler almasa da, şans verebilirsiniz.

Netflix Türk Dizileri 2022’de fazlasıyla popüler hale gelmeye başlasa da, bu yapımların önünü açan en önemli yapımlardan bir tanesi oldu Hakan: Muhafız. Bu yüzden, olumsuz eleştirilerden sıyrılarak göz atılabilecek bir yapım.

Atiye (2019–2021)

Netflix Türk Dizileri 2022

Beren Saat, Mehmet Günsür ve Metin Akdülger’in başrolde olduğu Atiye için nispeten yeni Netflix Türk dizisi desek yanlış olmaz çünkü dizinin son sezonu geçtiğimiz yıl tamamlandı. Netflix Türk dizileri 2022’de hız kazandıysa, bu başarıda emeği geçen en önemli yapımlardan bir tanesi. İstanbul’da bir ressamın, çıktığı kişisel yolculukta Anadolu’daki arkeolojik bir alana dair evrensel sırları keşfettiği bu yapıma mutlaka şans verin.

Rise of Empires: Ottoman (2020)

Netflix Türk Dizileri 2022

Netflix Türk dizileri 2022 önerileri arayanlar için TRT’nin Osmanlı yapımlarına bir alternatif olarak yayınlanan Rise of Empires: Ottoman‘a bir göz atabilirsiniz. Osmanlı Sultanı II. Mehmet, Bizans’ın başkenti Konstantinopolis’i fethetmek üzere destansı bir sefere çıkar ve tarihin akışını yüzyıllar boyunca değiştirir. Dizinin oyuncu kadrosunda ise Charles Dance,Cem Yiğit Üzümoğlu,Daniel Nuță gibi isimler görüyoruz.

Aşk 101 (2020–2021)

Netflix Türk Dizileri 2022

Netflix Türk dizileri önerileri listemize bir gençlik dizisi olan Aşk 101 ile devam ediyoruz. Öğretmenlerinin bir basketbol koçuna âşık olmasını sağlamaya çalışan dört isyankâr ve bir örnek öğrenci, birlikte arkadaşlığı, aşkı ve kendileri olma cesaretini öğrenirken, bize de onların bu maceralarını izlemek düşüyor. Çıktığı yılda büyük beğeni toplayan bu yerli diziye bir şans verebilirsiniz.

Kulüp (2021–2022)

Netflix Türk Dizileri 2022

Netflix Türk dizileri 2022‘de fazlasıyla hız kazandı demiştik. Ellili yılların kozmopolit İstanbul’unda bir anne, asi kızıyla yeniden bağ kurmak için bir gece kulübünde çalışmaya başlıyor. Kulüp de kesinlikle bol bütçe harcanan yerli yapımlardan bir tanesi. Özellikle atmosfer ve kostümleri ile büyük beğeni toplayan yeni Netflix Türk dizisi, karışık eleştiriler alsa da, şans verilmeyi hak eden yerli dizilerden bir tanesi.

50M2 (2021–)

Netflix Türk Dizileri 2022

Karanlık bir adamın kirli işlerini yapan Gölge, geçmişine ait sır perdesini aralamaya çalışırken işler karışır ve kendini bambaşka bir kimlikle küçük bir mahallede bulur. Yeni Netflix Türk dizilerinden bir tanesi olan 50M2‘nin konusu ilginizi çektiyse, izlemenizi bireysel olarak tavsiye ettiğim harika bir yapım. Netflix Türk dizi önerileri listemizdeki en sevdiğim yapımdır kendileri.

Fatma (2021–)

Netflix Türk Dizileri 2022

Temizlik işlerine giden Fatma, kayıp eşi Zafer’i ararken beklenmedik bir kaosun içine çekilir. Fatma kimsenin şüphelenmediği görünmez bir “temizlikçi” olduğunu fark eder ve kişisel bir arayış içine düşer. Netflix yerli dizileri önemli ölçüde artarken, beğeni toplayan bir diğer yapım da Fatma oldu. Gerilim sevenler için özellikle tavsiye ediyoruz.

Pera Palas’ta Gece Yarısı (2022–)

Netflix Türk Dizileri 2022

Tarihî Pera Palas Oteli ile ilgili bir yazı hazırlarken kendini bir anda geçmişte bulan gazeteci Esra, Türkiye’nin kaderini değiştirebilecek bir komployu durdurmalı ama bunu başarabilecek mi? 2022 yeni türk dizileri arasındaki en büyük bütçeli yapımlardan bir tanesi olan Pera Palas’ta Gece Yarısı, drama ve zaman yolculuğu temaları ile çok sevildi.

Uysallar (2022)

Netflix Türk Dizileri 2022

Orta yaş bunalımına giren bir mimar, gizli bir punk hayatı yaşamaya başlarken ailesinin diğer fertleri de kendi kriz dolu hayatlarıyla boğuşurlar. Netflix Türk dizileri 2022’de bolca drama yapım çıkarttı ancak henüz drama izlemeye doyamadıysanız, Uysallar kesinlikle ilginizi çekecek. Sekiz bölümlük tek bir sezonu bir oturuşta bitirebilirsiniz.

Bir Başkadır (2020)

Netflix Türk Dizileri 2022

Hayatları farklı, hayalleri farklı, korkuları farklı. Birbirlerine zıt görünseler de yolları kesiştiğinde sınırlar ortadan kalkacak ve hepsi birbirinin hayatına dokunacak. Çıktığı yıl birçoklarını ağlatan ve büyük beğeni toplayan Bir Başkadır, özellikle Öykü Karayel’in muhteşem oyunculuğuyla göz doldurdu. Netflix Türk dizileri izletmeyi başarıyorsa, bu yapımın payı büyük. Netflix Türk dizileri 2022 listemizdeki en kaliteli yapımlardan.

Erşan Kuneri (2022)

Netflix Türk Dizileri 2022

Netflix Türkiye’nin en çok izlenen içeriği olmayı başaran Erşan Kuneri, GORA’da gördüğümüz Erşan karakterinin hayatına odaklanan bir komedi dizisi. Cem Yılmaz’ın kaleme aldığı, yönettiği ve başrol oynadığı bu yapım kimileri tarafından çok sevilirken, kimileri tarafından Cem Yılmaz’ın artık komik olmadığına yönelik eleştiriler yapmasına sebep oldu.

Netflix Türk dizileri 2022’den itibaren hız kesmeden devam edecek. Listemizde eski yerli dizilerden yeni Türk dizilerine kadar birçok sevilen yapıma yer vermeye çalıştık. Peki bu listede olmayan ancak sizin çok sevdiğiniz Netflix Türk dizi önerileri var mı? Yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.