NBA 2K Playgrounds 2 İlk Bakış

Yeni bir arcade basketbol oyunumuz daha var: NBA 2K Playgrounds 2.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
blankLoading...

Geçtiğimiz yıl çıkan ve Saber Interactive tarafından geliştirilen arcade basketbol oyunu NBA 2K Playgrounds epey beğeni toplamıştı. Bunu fark eden 2K Sports oyunun yayın haklarını alırken, bu sene de NBA 2K Playgrounds 2 epey iddialı geliyor. İlk oyuna göre çok daha iyi duran, daha fazla mod ve özelleştirme imkanı sunan oyun şu an sektördeki en iyi arcade spor oyunları arasında yer alıyor.

blank

NBA 2K Playgrounds 2’de menülere girer girmez yapılan geliştirmeleri bariz şekilde görüyorsunuz. İlk oyunun basit ve pek de çekici durmayan kullanıcı arayüzü yerini daha şık bir tasarıma bırakmış. Bu durum oynanış kısmında da kendini gösteriyor ve şut metreleri, skor tablosu ve güçlendirmeleri bir arada görüyoruz.

Estetik kısmı bir yana, NBA 2K Playgrounds 2 oynanabilirlik alanında da daha iyi durumdda. Başlangıçta oyunun ilk sürümü gibi olduğunu fark edeceksiniz fakat tek bir farkla: NBA 2K Playgrounds bu sefer daha hızlı. Aynı zamanda arcade ve eğlence yapısını kaybetmemiş fakat bu sefer özellikle savunma kısmında eskiye göre daha çok savunma yapmak gerekiyor. Top sizin elinizde değilken rastgele tuşlara basarak eskisi gibi geri alamıyorsunuz.

Artık tüm oyuncular için bir upgrade – geliştirme sistemi de bulunuyor. Bu oyuncuyu daha iyi oynamaya iterken, seviye atladıkça Bronze’dan Diamond’a kadar ilerliyor, yeni görevler açıyorsunuz. Bu geliştirmeleri kovalamak epey eğlenceli ve aynı zamanda sürükleyici. Çok fazla seçecek oyuncu olduğu için, yapacağınız geliştirmelerin sayısı da bitmek bilmiyor ve oynanış süresi uzuyor. Tabii bunları mikro ödeme yoluyla satın alma seçeneği de bulunuyor ve kendiniz toplamaya kalkarsanız epey vakit alıyor. Dolayısıyla oyuncu geliştirmeleri kimisi için eksi, kimisi için artı puan olabilir.

blank

Bu sefer heyecan verici yeni modlar da tanıtılmış. Sezon modunda bir takımdan iki oyuncu seçiyor ve şampiyonada ilerleyerek yeni oyuncuları açıyorsunuz. Bu mod özellikle eğlenceli çünkü maçlar hem çabuk bitiyor, hem de kısa sürede adapte oluyorsunuz.

Açıkçası NBA 2K Playgrounds 2 her yönden ilk oyunun eğlenceli, arcade yapısını koruyan ve aynı zamanda geliştiren bir oyun olmuş. Oynanıştaki ince dokunuşlar ve estetik değişiklikler verdiği keyfi artırırken, simülasyon oyunlarından sıkılan basketbol hayranları için NBA 2K Playgrounds 2 gerçekten de iyi bir seçim olacaktır. Konsolların yanı sıra oyunu Steam üzerinden de satın alabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol