Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Modern Warfare 2’nin Hayret Ettiren Geliri

Yenilenen Call of Duty: Modern Warfare 2, 2011'de çıkış yapan Modern Warfare 3'ün finansal rekorunu kırdı.

Call of Duty: Modern Warfare 2, 28 Ekim’de piyasaya sürülmesinden sonraki ilk üç günün ardından dünya çapında 800 milyon dolardan fazla para kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Bu satış başarısı ile Modern Warfare 2, Modern Warfare 3 (2011)’ün sahibi olduğu önceki rekoru geride bırakarak, Call of Duty serisi için “şimdiye kadarki en başarılı açılış yapan oyun” unvanını kazandı. Activision’ın bugün yaptığı duyuruda belirtilen satış gelirine göre, oyun yalnızca 3 gün içerisinde neredeyse 1 milyar dolar gelir elde etti.

Modern Warfare 2’nin Geliri Dudak Uçuklattı

Modern Warfare 2

Serinin son oyununun üç günde kazandığı 800 milyon dolar çok büyük bir rakam ancak video oyunları için bir rekor değil. Rockstar’ın 2013’te çıkış yapan oyunu GTA 5, ilk üç gününde 1 milyar dolar gelir elde etti. Başka bir karşılaştırma noktası olarak, Bethesda’nın Fallout 4‘ü 12 milyon kopya sattı ve yalnızca ilk 24 saatinde 750 milyon dolar gelir elde etti.

Önemli olarak, Fallout 4’ün bir günde 750 milyon doları sevk edilen ve mutlaka satılmayan birimleri temsil ederken, Modern Warfare 2’nin 800 milyon dolarlık geliri aslında tüketicilere satılan birimlerin toplamı alınarak hesaplandı.

Activision bir haber bülteninde Modern Warfare II’nin 800 milyon dolarlık gelirinin film dünyasında yılın en büyük gişe açılışlarını aştığını, hatta Top Gun: Maverick ve Doctor Strange in the Multiverse of Madness için açılış hafta sonu gişe rakamlarını geride bıraktığını söyledi.

İlgili: Call of Duty: Modern Warfare 2 Arkadaşlarla Oynama Rehberi

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.