Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Microsoft’tan Açıklama: Mobil Oyunlarla Ön Plana Çıkacağız

Microsoft Gaming CEO'su Phil Spencer yaptığı açıklamayla beraber mobil oyun sektörüne kalıcı bir etki bırakmak istediklerini belirtti.

Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer geçtiğimiz günlerde yeni bir açıklama yaptı ve bu açıklamayla beraber şirketin gelecek planları hakkında detaylar verdi. Resmi Xbox Podcast’ine katılan ve Microsoft‘un Activision Blizzard satın alım başarısı hakkında uzun uzun konuşan Spencer, mobil oyunların varlığının olmazsa olmaz olduğundan da bahsetti.

Spencer sadece bu açıklamalarla sınırlı kalmadı aynı zamanda mobil oyun konseptinin ne kadar önemli olduğunu aktardı. Burada mobil oyun sektörünün büyük bir başarı yakaladığını ve gelecek planlarında muhakkak bu platformun olması gerektiğini vurguladı. İlerleyen süreçte ise bu sektöre büyük adımlar atmak istediklerini söyledi.

Microsoft Mobil Platformu Çerçeve İçerisine Aldı

Bu açıklama ile beraber Microsoft’un mobil oyun pazarında daha güçlü bir yer edinmek için Activision Blizzard’ı satın almaya yöneldiğini görebiliyoruz. Hem mobil hem de konsol tarafında büyük işler başarmak isteyen Microsoft aynı şekilde Xbox Game Pass hizmetini de zenginleştirmek istiyor.

Microsoft

Mobil oyunların yükselişte olduğu günümüzde teknoloji geliştikçe daha fazla kazanç sağlanıyor. Dünyanın en büyük oyunlarından bazılarının mobil platforma geldiği bu süreçte popülerlik kazanan birçok yapım bulunuyor. Bu kapsamda mobil taraftaki indirme sayılarına göz atacak olursak;

 • Candy Crush Saga (King) – 500 milyon
 • Call of Duty Mobile (Activision) – 500 milyon
 • Among Us (Inner Sloth) – 485 milyon
 • Sonic Dash (Sega) – 350 milyon
 • Helix Jump (Voodoo) – 334 milyon
 • PUBG Mobile (Tencent) – 300 milyon

Son olarak PUBG Mobile, Fortnite Mobile ve Call of Duty Mobile gibi rekabetçi mobil oyunlarının popülaritesinde de özellikle bir artış olduğunu söyleyelim.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.