Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Microsoft, Xbox Game Pass’ten Ayrılan Oyunları Net Şekilde Bildirecek

Microsoft, artık Game Pass'ten ayrılacak olan oyunları net bir şekilde haber vererek beklenmeyen sürprizlerin önüne geçecek.

Microsoft, düzenli blog paylaşımları ile Xbox Game Pass hizmetinden ayrılacak olan oyunları kullanıcılarıyla paylaşıyordu. Bu özetler yeterince açık olarak oyunların ne zaman hizmetten ayrılacağını bildirse de, bunu yalnızca iki hafta önceden haber verdiği için bazı oyuncular devam ettikleri oyunları bitiremiyordu. Şirket, blog gönderilerini takip etmekle uğraşmak istemeyen kullanıcılar için çok faydalı olacak bir özellik duyurdu.

Artık abonelik temelli oyun hizmetinden ayrılmak üzere olan bir oyunu indirirseniz veya oynamaya çalışırsanız, bu oyunun yakında hizmetten ayrılacağına dair net bir uyarı mesajı alacaksınız. Hatta, oyunun tam olarak hangi tarihte hizmetten ayrıldığı da sizlere bildirilecek. İlk kez PureXbox tarafından keşfedilen bu yeni özellik ile ilgili ekran görüntüleri de yayımlandı.

Xbox Game Pass’e Faydalı Özellik

Microsoft, Xbox Game Pass'ten Ayrılan Oyunları Net Şekilde Bildirecek

Önemsiz bir özellik gibi görünse de, oyun oynamaya az vakit bulabilen kişiler için bir hayli faydalı çünkü bazen oynadığımız oyunların bir anda Game Pass’ten kaldırılması can sıkıcı oluyordu. Artık aktif olarak oynadığınız bir oyunun iki hafta içerisinde hizmetten ayrılacağını net bir şekilde öğrenebileceksiniz. Bu da şirketin blog gönderilerini takip etme gereksinimini ortadan kaldıracak.

Bu arada bilginiz yoksa, Microsoft’un abonelik temelli oyun hizmetinin Türkiye fiyatı zamlandı. Aylık 30 TL olarak hizmete başlayan platform, ilk olarak 80 TL ve ardından 160 TL‘ye zamlandı. Son olarak, hizmete Kasım ayı içerisinde dahil olacak tüm oyunları derlediğimiz içeriğimize buradan ulaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.