Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Microsoft Edge Yeni Özellikleriyle Beğeni Topladı

Microsoft Edge'ye Türkçe dil destekleyen editör eklendi.

Microsoft, birkaç ay önce duyurulan Microsoft Editor ile entegrasyon da dahil olmak üzere Microsoft Edge tarayıcısı için birkaç önemli yeni özelliği kullanıma sunduğunu duyurdu. Ayrıca, tablolar da dahil olmak üzere internette bulduğunuz içeriği kopyalamayı kolaylaştıran yeni bir web seçme özelliği de eklendi.

Microsoft Editor entegrasyonu direkt olarak Grammarly’nin rakibi ve tıpkı rakibi gibi yükleyebileceğiniz bir tarayıcı uzantısıydı. Bu özellik size metnin daha kolay okunmasını sağlamak için kullanıcıya dil bilgisi ve noktalama düzeltmeleri ve öneriler sunuyordu. Artık bu işlevsellik doğrudan Edge tarayıcısına yerleştirildi, bu nedenle uzantıyı yüklemekle uğraşmanıza gerek kalmayacak.

Microsoft Edge, Beğenilen Uzantılarını Tarayıcıya Entegre Etti

Microsoft Edge
Microsoft Edge artık dahili Editör sunacak.

Microsoft Edge’deki Editör 20’den fazla dilde mevcut (Türkçe dahil) ancak yalnızca tarayıcınız tarafından kullanılan ana dilde geçerli olacak. Dilbilgisi düzeltmelerine ek olarak Microsoft, yakında İngilizce, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca ve Portekizce metin tahminleri sunmaya başlayacağını ve söylemek istediklerinizi yazmayı daha da hızlı hale getireceğini vaat etti.

Diğer yeni özellik ise ilginç ve Microsoft’un iki yıl önce duyurduğu bir şey gördük. İlk duyurulduğunda akıllı kopya olarak adlandırılsa da buna web seçimi deniyordu. Esasen bu özellik, internette tablolar, resimler ve metinler gibi biçimlendirilmiş içeriği seçmeyi kolaylaştıracak. Örneğin, tüm paragrafları orijinal biçimlerinde hızlı bir şekilde seçebilecek veya yalnızca bir tabloda kopyalamak istediğiniz hücreleri kopyalayabileceksiniz. Daha sonra içeriği orijinal biçimlendirmesiyle örneğin OneNote’a veya bir Word belgesine yapıştırabileceksiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.