Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Microsoft Edge Windows 11 İçin Yeniden Tasarlanıyor!

Microsoft Edge, Windows 11 için tamamen yeniden tasarlanacak ve birçok yeni özellikle yeniden piyasaya sürülecek.

Microsoft, Edge tarayıcısının yepyeni bir tasarıma ve bazı yeni özelliklere sahip yeni bir sürümü üzerinde çalışıyor. Dahili olarak Project Phoenix olarak bilinen tarayıcının bu yeniden tasarlanmış sürümü geçen yazdan bu yana geliştiriliyor. Tarayıcı, hem görsel hem de işlevsel olarak Windows 11 ile daha sıkı bütünleşen benzersiz bir görünüm sunmayı amaçlıyor.

Microsoft Edge‘in bu yeni sürümünün en önemli özelliği, birden çok sekmeyi bölünmüş ekran görünümünde görüntüleme yeteneği olacak. Esasen bu devrimsel bir yenilik değil çünkü Vivaldi gibi tarayıcılar zaten buna izin veriyordu ancak Microsoft’un tarayıcısı, adres çubuğu gibi tüm tarayıcı kullanıcı arabirimi öğelerini kopyalamak zorunda kalmadan birden çok uygulamayı aynı anda görüntülemenize izin verecek.

Microsoft Edge Birçok Yeni Özellikle Gelecek

Edge Windows 11 İçin Yeniden Tasarlanıyor!

Bir diğer dikkate değer yeni özellik ise, en çok ne tür web sitesinde zaman geçirdiğiniz, hangi kelimeleri daha sık gördüğünüz gibi göz atma ve sekme geçmişiniz hakkında size fikir veren yeni Sekme Etkinlik Merkezi olacak. Her uygulamada geçirdiğiniz süreyi diğer kullanım verileriyle birlikte özetleyen Android veya iOS’taki dijital sağlık özelliklerinin eşdeğeri olarak düşünebilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz gibi, Edge’i Windows ile daha yakından entegre etme fikri de mevcut. Microsoft, tarayıcının bir bütün olarak Windows için varsayılan parola yöneticisi olma fikrine de sıcak baktığını ifade etti. Böylece parolalarınız cihazlar arasında daha kolay senkronize edilecek.

Bununla birlikte, Microsoft, Edge’in Windows 11‘de daha da modern görünmesini istediği için bu tarayıcının görsel yönü de kuvvetli olacak. Yeni tasarım, sekmelerin daha yuvarlak görünmesini sağlayan yeni bir tasarımı ve bir bütün olarak gezinme çubuğunun daha düzgün bir görünümü sunacak. Özetle, yeni tarayıcı Windows 11 ile daha uyumlu olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.