Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Microsoft Edge Oyun Özellikleri Yayınlandı

Microsoft Edge tarayıcısı için bir dizi yeni oyun odaklı özelliğin kullanıma sunulduğunu duyurdu. Bu özellikler yalnızca birkaç hafta önce duyurulmuştu ancak bu hafta Edge sürüm 103’ün piyasaya sürülmesiyle uyumlu olarak, artık Edge’in kararlı sürümünü kullananlar tarafından kullanılabilecek.

Yeni özelliklerden biri, esasen tarayıcıdaki varsayılan Yeni Sekme sayfasında yeni bir bölüm olan yeni oyun ana sayfası oldu. Oyun ana sayfasına geçerek, son oynadığınız oyunlar, devam eden yarışmalar ve o sırada canlı olarak yayınlanan oyunlar hakkında bilgileri görebileceksiniz. Ayrıca, en son ve yakında çıkacak oyun sürümlerinin yanı sıra genel oyun haberlerini ve diğer bilgileri de görebileceksiniz.

Microsoft Edge 103 Güncelleme Notları

Microsoft Edge

Xbox Game Pass Ultimate’ın bir parçası olarak Xbox bulut oyunlarını kullanıyorsanız, Microsoft Edge’e özel yeni Clarity Boost özelliğinin de keyfini çıkarabilirsiniz. Bu, gerçek zamanlı olarak uygulanan bazı ölçeklendirme iyileştirmeleri sayesinde bulut üzerinden oynadığınız oyunların görsel kalitesini iyileştirecek. Bu, deneyimi gerçek bir konsolda oynamaya biraz daha yaklaştırmaya yardımcı olacak.

Verimlilik moduna yeni bir yetenek de eklendi. Bu zaten var olan bir özellikti ve Microsoft Edge’i mümkün olduğunda daha az kaynak kullanacak şekilde ayarlamanıza olanak tanıyordu. Artık, bir PC oyunu oynarken kaynak kullanımını azaltma seçeneği mevcut, bu nedenle performans üzerindeki etki minimum olacak ve tarayıcıdan tamamen çıkmak zorunda kalmadan oyunlarınızın keyfini çıkarabileceksiniz.

Son olarak, daha sıradan oyuncular için Solitaire ve Mayın Tarlası gibi Microsoft PC oyunları paketine hızlı bir şekilde erişmenizi sağlayan yeni bir Oyunlar menüsü mevcut. Bu menü aslında Edge kenar çubuğundan zaten mevcuttu ancak artık ona doğrudan Microsoft Edge menüsünden erişebilirsiniz. Bu oyun özelliklerini elde etmek için Microsoft Edge sürümünüzü 103’e güncellemek isteyeceksiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.