Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Microsoft, Activision Blizzard’a ‘Doğru İnsanlar’ Atayacak

Microsoft Başkanı Brad Smith, şirketin Activision Blizzard'ın kötü işyeri kültürüyle mücadele yaklaşımını doğruladı.

Xbox platform sahibi Microsoft, geçtiğimiz günlerde Call of Duty ve World of Warcraft yayıncısı Activision Blizzard’ı satın alma niyetini doğruladı. Anlaşma henüz gerçekleşmemiş olsa da, ABD Federal Ticaret Komisyonu tarafından hala onaylanması gerektiği için, Microsoft’un Activision Blizzard’ı nasıl ele alacağına ilişkin planları nasıl uygulamaya koyduğu göz önüne alındığında, çoğu kişi anlaşmanın başarılı olacağından emin değil.

Şu anda Microsoft, Call of Duty gibi popüler oyunların PlayStation’da kalacağını belirterek birçok PS5 sahibinin rahat bir nefes almasına neden oldu ancak Microsoft, Activision Blizzard’ı devralma niyetini açıklarken, insanların akıllarında şirketin büyük yayıncının kötü işyeri kültürüyle nasıl başa çıkacağına dair başka bir soru vardı. Geçtiğimiz yılın yazından bu yana Activision Blizzard, çalışanların sürekli olarak şirketin özürlerini eksik bulmasıyla birlikte bir işyeri taciz kültürü üzerinden inceleme altında.

Microsoft, Activision’ın Başına ‘Doğru İnsanlar’ Getirecek

Microsoft

CNBC ile yakın tarihli bir röportajda, Microsoft Başkanı Brad Smith, dev şirketin Activision Blizzard’daki kötü işyeri koşulları ile mücadele konusundaki yaklaşımının ne olacağına açıklık getirmeye çalıştı. Activision Blizzard’ın şu anki kötü şöhretine benzer bir üne sahip bir şirketi satın almak birçok kişi tarafından cesur bir hareket olarak görüldü ve çoğu kişi şirketin bir noktada Activision Blizzard’da bulunan işyeri kültürü iddiaları hakkında açıklama yapmasını bekliyordu. Smith, çalışma ortamındaki anlamlı değişikliklerin bir “bağlılık ve alçakgönüllülük kombinasyonu” gerektirdiğini ve şimdilik bu değişikliklere liderlik etmesi gerekenlerin Activision Blizzard liderleri olduğunu söyledi.

Smith, “En önemlisi, kültürün geliştiğini görmek istiyoruz… Daha sonra doğru pozisyonlarda doğru insanlara sahip olduğumuzdan emin olma fırsatına sahip olacağız” açıklamasında bulundu. Şimdilik Microsoft’un yaklaşımı, Activision Blizzard’ın liderliğinde kimlerin değişiklik yapmasına yardımcı olmak için adım attığını gözlemlemek ve bu kişileri gelecekte şirketi taşıyacak “doğru insanlar” olarak onaylamak. Blizzard Başkanı Mike Ybarra gibi bazıları, Blizzard’ın şirket, çalışanlar ve hayranlar arasındaki güveni yeniden inşa etmek için nasıl çalışacağını özetlediği için şimdiden bir alçakgönüllülük ve bağlılık duygusu yaratmaya çalışacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.