Activision Blizzard, Eyalet Tarafından İnceleme Altında

Activision Blizzard'ın davası şirket için giderek daha tehlikeli hale gelmeye başladı. Şirkette hisse sahibi olan devlet saymanları, yönetim kurulu ile görüşmek istediklerini dile getirdi.

Activision Blizzard‘ın yaptıkları hakkında daha fazla haberimiz var ve ne yazık ki bunlar da California merkezli şirket için iyi bir şeyin habercisi değil. Axios, 23 Kasım tarihli bir mektupta şirket yönetiminin temsilcileriyle şirket üzerinde asılı duran yatırım risklerini görüşmek üzere bir araya gelme arzusunu ifade eden altı devlet hazinedarı hakkında rapor verdi.

Devlet hazinedarlar , kurulun davranışını değerlendirecek ve böylece yaklaşık iki hafta önce yazdığımız SOC yatırım grubunun talepleri hakkında görüş bildirecek. Hazinedarların bu görüşme isteği, muhtemelen Activision Blizzard’ın hisse değerlerindeki sert düşüşle ilgili olacak.

Activision Blizzard Yorum Yapmaktan Kaçındı

Activision Blizzard

Michael Frerichs isimli Illinois Axios için Devlet Hazinedarı, Şirkette kapsamlı değişiklikler yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Mevcut CEO ve yönetim kurulu direktörlerinin, kültürlerini dönüştürmek, çalışanlara, hissedarlara ve ortaklarına olan güveni yeniden tesis etmek için gereken bu kapsamlı değişiklikleri başlatmak için gerekli becerilere ve inançlara sahip olmamalarından endişe duyuyoruz dedi.

Activision Blizzard şu anda konuyla ilgili bir açıklama yapmadı ancak bir SOC temsilcisi, şirketin mektuba yanıt verdiğini belirtti. Sözü edilen haznedarlar trilyonlarca dolarlık varlıkları yöneten isimler ancak şu anda sahip oldukları Activision hisselerinin sayısı ve dolayısıyla yönetim kurulunda ne kadar oy hakları olduğunu bilmiyoruz. Frerichs ayrıca Illinois eyaletinin Activision’da yatırımları olduğunu doğruladı.

Activision Blizzard

Hazinedarlar, 20 Aralık’ta Activision yöneticileriyle görüşmeyi umuyorlar. Oyun piyasasına olan ani ilgileri, New York Eyaleti’nin geçen yıl 226 milyar dolarlık emeklilik fonunu fosil yakıt şirketlerinden çekme planlarını açıklamasından kaynaklanıyor olabilir. Bu açıkça yeşil taşımacılığın artan popülaritesinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, hazinedarlar büyük olasılıkla video oyun şirketleri de dahil olmak üzere yeni, gelecek vaat eden sektörlere yatırımlarını artırdılar.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol