Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Metal Slug Tactics İptal Edilmedi: 2024’te Gelecek!

Metal Slug Tactics projesinin iptal edilmesiyle ilgili korkular boşa çıktı. Oyunun çıkış tarihi nihayet ortaya çıktı ancak oyunu oynamak için biraz daha beklememiz gerekecek.

SNK’nin elinden çıkan ikonik nişancı oyunu serisinin yan ürünü olan taktiksel sıra tabanlı nişancı oyunu Metal Slug Tactics‘in çıkışını bekleyen oyunculara hem iyi haberlerimiz hem de kötü haberler getirdik. Önceikle, oyunun iptal edildiğine dair dedikodular ve endişeler boşa çıktı. İyi haber ile başlayalım: Leikir Studio, oyunun geliştirme sürecinin devam ettiğini doğruladı ve hatta bir çıkış aralığı bile verdi.

Kötü haber şu ki, oyunun 2024 yılına kadar çıkmayacağı da duyuruldu. Yine de, oyunun üzerinde çalışıldığını bilmek bile içimize su serpti. Peki, bu bilgi neden bu kadar önemliydi? Bu proje, 2021 yılında duyurulmuştu ve oyuncuların dikkatini üzerine çekmişti. Yalnızca bir oynanış videosu paylaşılan oyundan iki yıl boyunca hiçbir haber alamadık. Bu da oyuncular arasında oyunun iptal olduğuna dair bir izlenim yarattı.

Metal Slug Tactics 2024’te Gelecek

Metal Slug Tactics İptal Edilmedi: 2024'te Gelecek!

Neyse ki bu korkuların yersiz çıktığını artık biliyoruz. İki yıl beklemiş olsak da, oyunun geliştirilme sürecinin devam ettiğini öğrendik. Yine de, 2024 yılında çıkış yapacağını bildiğimiz oyunun ne zaman çıkacağı hâlâ belli değil. Metal Slug Tactics, ikonik seriyi başka bir boyuta taşıyarak sıra tabanlı bir hale getirecek ve izometrik bir yapıya çevirecek.

Sembolik run’n’gun oyununun yeni bir yanını keşfedebileceğimiz bu yapım, rogue-like unsurlarla dinamik bir taktiksel RPG türü sunacak. Tüm bunlar markanın karakteristik piksel sanatı tarzında gösterilecek. Oyun yalnızca PC ve Nintendo Switch için yayımlanacak. Diğer konsol sürümlerinden şimdilik haber yok.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.