Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Metal Slug Tactics 2023’e Ertelendi

Çok uzun bir sessizliğin ardından Leikir Studio ve Dotemu, Metal Slug Tactics'in 2023'e ertelendiğini doğruladı.

Geçen yıl, SNK’nın klasik iki boyutlu aksiyon serisinden ilham alan bir strateji RPG oyunu olan Metal Slug Tactics duyuruldu. Hayranlar, uzun süredir uykuda olan serinin tür değiştirmesine başta şaşırmış olsa da, markanın canlanması herkesi sevindirdi. Oyunun bu yıl içinde çıkması beklenirken, ne yazık ki yayıncı Dotemu, oyunun 2023’e ertelendiğini açıkladı.

Metal Slug serisi, 1996 yılında SNK Corporation ile birleşmeden önce Nazca Corporation tarafından geliştirilen bir iki boyutlu aksiyon serisi olarak ortaya çıktı. Seri, askeri, uzaylı ve zombi istilalarını savuşturan bir grup askeri konu alıyordu. Serinin oynanışı, ateş etme mekaniği ile birleştirilmiş koş ve öldür türünün en önemli temsilcilerindendi ve piksel sanatıyla büyük beğeni toplamıştı.

Metal Slug Tactics Çıkış Tarihi Değişti

Metal Slug Tactics

Serinin 13 yıl sonra çıkış yapacak ilk oyunu olan Metal Slug Tactics, ilk olarak 2021’de Summer Game Fest Kick-Off’ta duyuruldu. Oyun şu anda Rogue Lords ve Wondershot gibi bağımsız oyunlarla tanınan Fransız bir geliştirici olan Leikir Studio’da geliştiriliyor. Şubat 2022’de stüdyo Avrupalı ​​yayıncı Focus Interactive tarafından satın alınırken, yayıncı Dotemu da Ağustos 2021’de satın alındı.

Metal Slug Tactics için oynanış, Ağustos 2021’de Nintendo’nun ev sahipliği yaptığı bir Indie World etkinliğinde gösterildi ve Nintendo Switch ve PC’de yayınlanacağı onaylandı. Bu etkinlikten bu yana oyun, 2022 boyunca çok az güncellemeyle veya hiç güncelleme yapmadan çok sessiz kaldı. Bugün, Dotemu, oyundan yeni görsel tasarımların yanı sıra oyunun 2023’e ertelendiğini duyurdu. Daha fazla detay verilmedi.

Her iki durumda da, Metal Slug Tactics, SNK’nın sevilen serisinin bilinen belirgin görsel yeteneği ile taktik RPG oyununun heyecan verici ve taze bir karışımı olarak şekilleniyor, bu nedenle oyunun biraz daha geç ancak daha kaliteli çıkması çok da üzücü değil.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.