Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Max Payne’in Sesi James McCaffrey Vefat Etti

Max Payne ve Alex Casey gibi oyun karakterlerinin de sesi olan ünlü oyuncu James McCaffrey vefat etti.

Aynı isimli oyun serisinde Max Payne‘i seslendiren ve en son Alan Wake 2’de ise Alex Casey isimli dedektif için seslendirme sanatçılığı yapan aktör James McCaffrey, kanserle mücadelesinin ardından vefat etti. kanserle mücadelesinin ardından Pazar günü öldüğünü doğruladı. Henüz 65 yaşındayken hayata gözlerini yuman aktör, bir süredir “multipl miyelom” isimli bir kanser türü ile mücadele ediyordu.

McCaffrey, video oyunu seslendirme kariyerinden önce 30 yıldan fazla bir süre sinema ve televizyon oyuncusu olarak çalıştı. İlk rolünü doksanların başlarında New York Undercover isimli proje ile alan aktör, NBC aksiyon dizisi Viper’da da rol aldı. Aktörün en büyü rolü ise Rescue Me isimli filmdeki 11 Eylül’de ölen ve Denis Leary’nin ana karakteri Tommy Gavin’in en yakın arkadaşı ve kuzeni olan itfaiyeci James Xavier “Jimmy” Keefe idi.

Max Payne’in Sesini Kaybettik

Max Payne'in Sesi James McCaffrey Vefat Etti

McCaffrey ayrıca Sex and the City, As the World Turns, Beautiful People, She’s Gotta Have It, Jessica Jones gibi dizilerde ve The Orphan Killer ile Camp Hope gibi filmlerde rol aldı. Biz oyun severlerin gönlüne ise Max Payne ile taht kuran ünlü oyuncu hem ilk iki klasik oyunda hem de Rockstar Games tarafından yayınlanan üçüncü oyunda karakterin seslendirme sanatçılığını üstlenmişti.

Ayrıca Alan Wake ve bu yıl çıkan Alan Wake 2 isimli oyunlarda da FBI ajanı Alex Casey‘yi seslendiren ünlü sanatçının son çalışması ise Alan Wake 2 ile oldu. Control ve Alone in the Dark gibi oyunlarda da yer alan ünlü isim, maalesef aramızdan ayrıldı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.