Marvel’s Wolverine’in Tanıtımında Sürpriz Yumurta Bulundu

Insomniac Games ekibi, Marvel's Wolverine'in tanıtım videosuna bazı ilginç sürpriz yumurtalar sakladı. Ünlü mutant hakkında hem olası ortama hem de çizgi roman tarihine atıfta bulunuldu.

Insomniac Games’in geliştirdiği Marvel’s Wolverine‘in tanıtım videosu, dünkü PlayStation Showcase 2021 etkinliğinin en büyük sürprizlerinden biriydi. Video çok uzun olmamasına rağmen, birkaç ilginç paskalya yumurtası bulundu.

Wolverine

Marvel’s Wolverine Nerede Geçecek?

Öncelikle dün yazdığımız gibi tanıtım videosunun hangi mekanda yer aldığını ortaya koyan unsurlara dikkat etmek gerek. Madripoor’da bulunan Princess Bar. Bu isimlerin her ikisi de yukarıdaki ekran görüntüsünde mevcut.

Marvel çizgi romanlarının hayranları bu mekanı tanıyacak. Princess Bar ilk olarak 1988’de Marvel Comics Presents #1‘de göründü. Wolverine bir süredir orada takılıyordu. Bu, daha önce bahsedilen Madripoor’da (Güneydoğu Asya’da, Singapur yakınlarındaki kurgusal bir ada) bulunduğu ve Tyger Tiger olarak bilinen yerel bir yeraltı lideri ile bir kan davasına karıştığı bir zamandı. Insomniac Games’in yapımının aksiyonunun nerede geçeceğini ve kahramanın kimlerle karşılaşacağını bu şekilde öğrenmiş olmamız mümkün.

Üstelik hepsi bu değil. Tartışılan görselde, ünlü Wolverine hakkında çizgi roman tarihine iki referans daha bulduk. İlki, aşağıdaki harf ve sayı dizisini gösteren bir plaka:

  • HLK 181

Bu, kahramanımızın çıkış yaptığı ve Bruce Banner’ın yeşil ikinci kişiliğiyle yüzleşme fırsatı bulduğu Incredible Hulk #181 adlı çizgi romana atıfta bulunan bir sayı. Bu sayı 1974’te çıktı. Kasada yazan bu numarayı görebiliriz.

Böyle ilginç unsurların bir araya gelmesi, başrolde Brian Horton ve Cameron Christian‘ın (Marvel’s Spider-Man: Miles Morales’in çalışmalarını yöneten) yer aldığı Marvel’s Wolverine‘in yaratıcılarının, aynı isimli karaktere dikkatle yaklaşacaklarına dair umut verdi ancak, gerçekte nasıl olacağını ancak bir süre sonra öğreneceğiz. Şu anda oyun, çalışmanın çok erken bir aşamasında.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol