Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

LoL Chat Kapatma Nasıl Yapılır? (LoL Chat Komutları)

Düşmanlarınızın sizi öldürdüklerinde sohbete yazdıklarından bıktınız mı? Takımınla konuşmaktan nefret mi ediyorsunuz? Bu içeriğimizde, League of Legends'ta her türlü sohbeti ve işaretlemeyi nasıl devre dışı bırakacağınızı göstereceğiz.

LoL chat kapatma nasıl yapılır diye arıyorsanız, doğru yerdesiniz. League of Legends doğası gereği çok rekabetçi bir oyun. Bu doğası gereği bazen sinirimize hakim olamıyoruz ve ağzımızı bozuyoruz. Bazen de takım arkadaşlarımızın hepsi bir olup bizim üzerimize geliyor. Böyle durumlarda yapabileceğiniz en iyi şey chat kapatma olacaktır.

Tabii sadece takımınız değil, rakipleriniz de sizi rahatsız etmeye başlarlarsa onları da susturabilirsiniz. Tadınızın kaçmasını önlemek için LoL chat nasıl kapatılır ve ifadeler nasıl devre dışı bırakılır diyorsanız, gelin tüm yöntemlere birlikte göz atalım. LoL chat komutları da dahil olmak üzere kullanabileceğiniz üç basit yöntem mevcut. Bunlardan dilediğinizi seçebilirsiniz.

LoL Chat Kapatma Nasıl Yapılır?

LoL Chat Kapatma

LoL chat nasıl kapatılır sorusunun cevabı basit, üç adet yöntem mevcut. Oyun istemcisi, skor tablosu ve chat komutları kullanarak dilediğiniz gibi hem rakiplerinizi hem takım arkadaşlarınızı susturabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapıyoruz?:

 • Oyun İstemcisiyle LoL Chat Kapatma
 • Skor Tablosundan Susturma
 • LoL Chat Komutları Kullanma

Oyun İstemcisiyle LoL Chat Kapatma

LoL Chat Kapatma

Daha bir maça bile girmeden, hem takım arkadaşlarınız hem de rakipleriniz için sohbeti sessize alabilirsiniz. Eğer siz de daha maça girmeden önce kafanız rahat etsin istiyorsanız, bu yöntem tam sizlik. LoL chat kapatma yöntemlerimizden ilki ile sadece ayarlardan ufak bir işlemle herkesi susturabilirsiniz.

Ayarlar>Arayüz>Sohbet‘e gidin. Oradan, [Tümü] Sohbeti (Eşleşen Oyun) ve [Müttefik] Sohbeti Göster’e izin veren onay kutularını göreceksiniz. Tüm Sohbeti devre dışı bırakmak, küresel sohbetten gelen tüm mesajları engeller; yani rakipleriniz ve takım arkadaşlarınız tarafından gönderilen hiçbir şeyi göremeyeceksiniz.

Alternatif olarak, bunu oyun içinde de yapabilirsiniz. Esc’ye (veya oyun içinde ayarlarınızı açmak için ayarlanan düğmeye) tıklayın, ardından Arayüz>Sohbet‘e gidin. Oradan da aynı seçenekleri görmelisiniz. Bu şekilde LoL chat kapatma basitçe mümkün.

Skor Tablosundan Susturma

LoL Chat Kapatma

Ayrıca Skor Tablosu aracılığıyla oyundaki herkesi veya belirli kişileri susturabilirsiniz. Bunu yapmak için önce klavyenizdeki TAB tuşuna basın. Ardından skor tablosundan, her oyuncunun alanının sonunda üç simge göreceksiniz. LoL chat kapatma yöntemimizin ikincisi ile tek tek oyuncuların size yazıp yazamayacağını ayarlayabilirsiniz.

Bu simgeler bir ünlem işaretine, bir gülen surat emojisine ve bir mesaj logosuna benzeyecek. Soldan sağa, bunlar Ping, Emote ve Chat simgeleri. Bunları devre dışı bırakmak veya etkinleştirmek için her bir simgeye tıklamanız yeterli; Artık engellediğiniz oyuncu için LoL chat kapatma işlemini gerçekleştirdiniz. O oyuncudan gelen tüm mesajlar sizin için engellendi.

LoL Chat Komutları Kullanma

LoL Chat Kapatma
LoL chat komutları nelerdir?

LoL chat nasıl kapatılır sorusunun cevabını arıyorsanız, en popüler yöntemi sona bıraktık. Sizinle aynı maçta belirli bir oyuncudan gelen iletişimi engellemek için sohbetteki komutları da kullanabilirsiniz. LoL chat komutları ile oyunculardan gelen mesajları engelleyebilirsiniz. Aşağıda, oyundaki oyuncuları sessize almak için kullanabileceğiniz tüm faydalı komutları listeleyeceğiz.

 • /mute “Oyuncu İsmi” – Mevcut oyun oturumunuz boyunca bir oyuncudan gelen tüm metinleri sessize alırsınız.
 • /mute all – Mevcut oyun oturumunuz boyunca tüm oyunculardan gelen tüm metinleri sessize alırsınız.
 • /ignore “Oyuncu İsmi” – Bu oyun oturumu ve sonraki tüm oyun oturumları sırasında seçilen oyuncuyu susturursunuz.
 • /ignore all – Bu oyun oturumu ve sonraki tüm oyun oturumları sırasında tüm oyuncuları susturursunuz.
 • /fullmute “Oyuncu İsmi” – Mevcut oyun oturumunuz boyunca bir oyuncudan gelen tüm metinleri ve işaretlemeleri kapatırsınız.
 • /fullmute all – Mevcut oyun oturumunuz boyunca tüm oyunculardan gelen tüm metinleri ve işaretlemeleri kapatırsınız.

Sohbete bir komut yazmak için klavyenizdeki Enter tuşuna basmanız yeterli. Oyunda kullanabileceğiniz diğer tüm komutları görmek için sohbete /allcommand da yazabilirsiniz. LoL chat kapatma işlemi işte bu kadar basit.

League of Legends‘ın çok fazla küfür edilen bir oyun olduğu artık bir sır değil. Sorunun bir parçası olmak yerine, oyunu oynadığınız için sizi sinirlendirenleri susturmanızı öneririz. Bunu da size sıraladığımız 3 basit LoL chat kapatma yöntemi ile yapabilirsiniz. Hepinize iyi eğlenceler diliyoruz!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.