Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

LoL İstatistik ve Maç Geçmişi İçin En İyi 5 Site

İlk kez piyasaya sürüldüğü 2009 yılından bu yana dünyanın en çok oynanan MMO oyunlarından biri olan League of Legends'da karakterlere dair güncel bilgilere sahip olmanız çok önemli. Bu içeriğimizde, LoL istastik verilerine erişebileceğiniz en iyi 5 internet sitesini derledik.

LoL istatistik siteleri, Riot Games’in ikonik MMO oyununa dair geniş bir bilgi havuzuna erişmenizi sağlar. İster acemi ister deneyimli bir oyuncu olun, bu web sitelerinde oyunun mevcut durumunu daha iyi anlamanızı sağlayacak çok değerli veriler bulunur.

League of Legends, hem kendi karakterleriniz hem de rakipleriniz hakkında her zaman güncel kalmayı gerektiren bir oyundur. Nitekim rakibiniz üzerinde bilgi sahibi olmanız, kazanma ihtimalinizi önemli ölçüde artıran bir etkendir. Şu anda en çok hangi eşyaların satın alındığını veya her alanda hangi Şampiyonun en iyi performans gösterdiğini bilmek, size çeşitli avantajlar sağlayacaktır.

LoL istatistik siteleri
LoL maç geçmişi ve istatistikler için yararlanabileceğiniz çok sayıda web sitesi var.

Sürekli değişen bir oyun olan LoL, ister küçük isterse büyük olsun her yamada farklı yeniliklere sahne oluyor. LoL istatistik verilerini oyunun içinde doğru bir şekilde izlemek de hemen aşağıda sizlerle paylaştığımız web sitelerinden geçiyor.

Bu içeriğimizde, League of Legends istatistikleri için en iyi 5 internet sitesini derledik. Umarız oyunu anlamanıza ve becerilerinizi daha da geliştirmenize yardımcı olurlar. Listemize geçmeden önce ilgili sitelerin herhangi bir kritere göre sıralanmadığını belirtelim. Çoğu benzer hizmetler sunduğu için içlerinden herhangi birini tercih edebilirsiniz.

LoL İstatistik Siteleri

 1. OP.GG
 2. Leagueofgraphs.com
 3. U.GG
 4. Blitz.GG
 5. Lolalytics.com

1. OP.GG

lol istatistik

LoL istatistik bakmak için en popüler sitelerden biri olan OP.GG, her amaca uygun basit bir kullanıcı arayüzü ve tasarımı sayesinde son derece temiz bir deneyim sağlıyor. Siteyi kullanarak, mevcut sunuculardaki herhangi bir oyuncuyu arayabilirsiniz.

LoL maç geçmişlerine göz atabilir, en çok hangi Şampiyonları oynadıklarına bakabilir ve hatta önceki sezonları hakkında dahi bilgi sahibi olabilirsiniz. OP.GG ayrıca canlı maçları izleme, bir oyundaki etkinizi değerlendirme ve incelemesi son derece yararlı olan bazı önemli LoL istatistikleri de sunar.

2. Leagueofgraphs.com

lol maç geçmişi

Leagueofgraphs.com, LoL hakkında aklınıza gelebilecek her şeyin yer aldığı kullanımı eğlenceli ve gezinmesi kolay bir sitedir. Özellikle LoL maç geçmişi hakkında harika bilgiler sağlamasıyla meşhur olan platform, neleri yanlış yapıyor olabileceğiniz ve oyununuzun hangi alanlarını geliştirmeniz gerektiği konusunda size fikir veriyor.

Ayrıca her Şampiyonda kimin en iyi olduğunu görmenize yardımcı olabilecek bir istatistik izleme sistemi sunan Leagueofgraphs.com, size ne kadar iyi oynadığınıza, maçlarınızın nasıl yapılandırıldığına ve oyun tarzınızla ilgili hemen hemen her şeye derinlemesine bir bakış sağlıyor. Bunlara eşleşmeler, rünler, istatistikler ve aklınıza gelebilecek her şey dahildir.

3. U.GG

lol istatisk bakma

U.GG, mevcut League of Legends güncellemesindeki en iyi seçimlerin, kazanma oranlarının ve diğer birçok istatistiklerin yer aldığı son derece yararlı bir internet sitesidir. İnanılmaz derecede ayrıntılı, bilgi dolu ve yararlı olduğu için LoL kariyerinizi geliştirmenize kesinlikle yardımcı olacaktır.

OP.GG gibi canlı maçları izlemenize imkan tanıyan U.GG, aynı anda birden çok oyuncuyu aramanızı sağlayacak çoklu arama özelliği ile öne çıkıyor. Yukarıda da söylediğim gibi League of Legends her güncellemede değişen bir oyun olduğu için, bu siteyi düzenli olarak takip etmenizi şiddetle tavsiye ederim.

4. Blitz.GG

league of legends istatistik

LoL istatistik bakmanın en kolay ve verimli yollarından birini sunan Blitz.GG, bir zamanlar Champion.gg olarak biliniyordu. Sık sık güncellenen bir Şampiyon seviyesi listesi, çeşitli istatistikler, hangi karakterin için en iyisi olduğu gibi bir takım veriler sunan web sitesi, listenin yukarısındaki platformlar ile benzer özellikler taşıyor.

5. Lolalytics.com

lol istatistik nasıl bakılır

Lolalytics.com, temelde önceki sitelerle aynı. Şampiyon seviye listesi, en son yama notları, güncel değişiklikler ve Şampiyonlarla ilgili güncellemelerin bir dökümünü sunan platform, aynı zamanda en iyi LoL oyuncularından oluşan küresel bir liderlik tablosuna sahip. Sitenin kendi Discord sunucusu var. Kafanıza takılan bir şey olduğunda buradan topluluk üyeleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Sonuç:

Bir oyuna dair istatistik takibi yapmak, sıkıcı bir eylem gibi görünse de, gelişim sağlamak için son derece yararlıdır. Oyunda daha iyi olmak istiyorsanız performans, şampiyon ve eşya değişiklikleri gibi LoL istatistiklerini bilmek çok önemlidir. Sizin de hak vereceğiniz üzere League of Legends’ta bilgi çok değerlidir. Bu nedenle, yukarıdaki web sitelerinden herhangi birini kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

League of Legends hakkında kaleme aldığımız diğer kılavuz ve listeleri web sitemizde bulabilirsiniz. LoL istatistik sitelerini derlediğimiz içeriğimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.