Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Logan Paul 6 Milyon Dolarlık Pokemon Kartını Kolyesi Yaptı

Logan Paul 6 milyon dolar harcadığı kartı WrestleMania 38 etkinliğinde boynuna taktı.

27 yaşındaki Paul, 2 Nisan’da yılın en büyük WWE etkinliği olan WrestleMania 38′de çok nadir bulunan Pikachu Illustrator kartını giymeyi planladığını açıklamıştı. Pokemon kart aksesuarını ise ilk kez maçında gösterdi. Professional Sports Authenticator’ın (PSA) satış veritabanı aracılığıyla öğrenilen bilgiye göre karta 6 milyon dolar harcamıştı.

Peki Logan Paul neden tek bir Pokemon kartına bu kadar para harcadı ve sonra onu bir kolye gibi taktı? Bunun en büyük nedeni, bu tarz ilginç olaylara imza atarak şöhretini artırmak.

Logan Paul’ün Yaptığı Bu Hareket Kart Kıtlığı Yarattı

Logan Paul

Pikachu Illustrator’ın bu özel sürümü yakın zamanda PSA derecelendirme şirketi tarafından GEM Mint 10 olarak derecelendirildi ve bu derece kartın neredeyse mükemmel olduğunu gösterdi. Kart bu seviyeye ulaşan tek kayıtlı Pikachu Illustrator kartı. Maçtan sonra Guinness Rekorlar Kitabı, Paul’ün özel bir müzayedede satılan en pahalı Pokemon kartı dolayısıya yeni bir dünya rekoru kırdığını iddia etti. Kartın fiyatı 5.275.000 Dolar olarak kaydedildi.

Bu haber dünya çapında yayılmaya devam ettiği için kart kıtlığına, mağazalarda kaosa neden olan kalabalıklara ve nadir kartların müzayede fiyatlarının fırlamaya devam etmesine yol açtı. Logan Paul bir kez daha nadir bir kart takmıştı. O kart ise Paul’ün, boks yıldızı Floyd Mayweather ile olan maçından sonra bir milyon dolar değerinde olduğunu iddia ettiği bir Charizard kartıydı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.