Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Todd Howard: Starfield’a Konsol Mod Desteğini Getireceğiz

Bethesda ekibi tarafından biz oyunculara sunulan Starfield için konsol destekli mod içeriği geliyor. Howard yeni açıklamalarda bulunuyor.

Bethesda ekibi tarafından biz oyunculara sunulan açık dünya aksiyon rol yapma oyunu Starfield için yeni gelişmeler yaşamaya devam ediyor. Bilim kurgu temalı yapım için açıklanan detaylar arasında konsol tarafına mod desteğinin geleceği belirtiliyor. Bildiğiniz üzere mod destekleri PC platformunda yer buluyor ancak diğer platformlar bu durumu es geçiyor. Şimdi ise yeni destekler genişlemeye devam ediyor.

Oyun yönetmeni Todd Howard, hayranlarına Starfield için konsol tarafına mod desteğinin geleceğine ve Creation Kit programının yakın zamanda sunulacağına dair güvence veriyor. Creation Kit, bildiğiniz üzere mod geliştirme aracı olarak karşımıza çıkıyor ve resmi bir yapıyı bünyesinde barındırıyor. Dolayısıyla bu programla beraber daha sorunsuz ve geniş bir içerik paketini oluşturabilir ve diğer oyunculara sunabilirsiniz.

Starfield Creation Kit’leri Dağıtılıyor

Howard, yakın zamanda Kinda Funny Games ile yaptığı röportajda çok istenen bir özelliği tartıştı. Bir izleyici 2016 yılında Bethesda tarafından tanıtılan konsol destekli modların gelip gelmeyeceğini sordu. Howard ise bu soruya karşılık kesinlikle geleceğini belirtti. Aynı zamanda bu durumun Fallout ve Skyrim için ne kadar büyük bir olay olduğunu gördüğümüzü ve şimdi ise bu gelişmeyi Starfield oyununda yaşatmak istediklerini aktardı.

xNQzSJmhSW5XD5ScTwACqS 1200 80

Howard ayrıca birçok Bethesda oyununun omurgasını oluşturan modlama yazılımı Creation Kit’ten de bahsetti. Hatta bu programın bazı mod geliştiricilerine bile dağıtıldığını iddia etti. Ancak daha fazla detayı vermekten kaçındı. Aynı röportajda Howard, Bethesda’nın oyun çıkışları arasındaki süreyi kısaltmak için çözümler üzerinde çalıştığını da söyledi.

Son olarak geliştirici ekip, Fallout 4‘ün uzun zamandır beklenen yeni nesil güncellemesini geçtiğimiz hafta Xbox Series X/S ve PS5 için yayınladı. Bu güncelleme oyuncular tarafından bir hayli tepki topladı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.