Lego Star Wars Battles Çıkış Tarihi Açıklandı

Lego Star Wars Battles, önümüzdeki hafta yalnızca Apple Arcade için çıkış yapacak.

Bugün erken saatlerde TT Games ve Apple, Lego Star Wars Battles’ın 24 Eylül’de tüm Apple Arcade aboneleri için nihayet çıkış yapacağını duyurdu. Bu, deneyimli Lego geliştiricisinin strateji oyunu hem iPad hem de iPhone cihazlarında ve Apple Mac’te piyasaya sürülecek.

Lego Star Wars Battles, bu ayın başlarında eylül ayında özel bir Apple Arcade oyunu olarak duyurulmuştu. Mobil oyun, Star Wars galaksisinin dört bir yanından kahramanları, kötüleri ve yerleri yukarıdan aşağıya strateji savaşları için birleştirecek çünkü iki takım bir savaş alanını düşman oyuncunun üssüne doğru itecek ve ilerlerken, birlikleri ve araçları yok edecek.

Lego Star Wars Battles

Lego Star Wars Battles Yeni Bir Marka Değil

Açıklandığı sırada Lego Star Wars Battles’ın aslında TT Games tarafından iOS cihazlar için özel olarak yapılan yepyeni bir oyun olduğu düşünülüyordu. Bununla birlikte o zamandan beri oyunun, aslında Playdemic tarafından geliştirilen, 2019’da dünyanın çeşitli bölgelerinde duyurusuz bir şekilde piyasaya sürülen, kısaca iptal edilmeden önce, bu yılın başlarında temmuz 2021’de kapatılan bir oyun olduğu ortaya çıktı.

Lego Star Wars Battles‘ın neden orijinal olarak Playdemic tarafından hazırlandığı veya neden şimdi TT Games’de tamamen farklı bir geliştirici tarafından yeniden canlandırıldığı tam olarak belli değil. Bununla birlikte, geliştiricinin Brighton merkezli stüdyosu, daha önce Playdemic tarafından geliştirilen Lego oyununu üstlenmeyi seçti ve oyunun Apple Arcade‘de yeniden canlanması için bir fırsat gördü.

Umarız yapım, önümüzdeki hafta başladığında iOS cihazlarda daha iyi performans gösterir ve başarılı olur. Belki de burada başarı yakalayan oyunu diğer platformlarda da görme şansı yakalayabiliriz.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol