Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Konami Resmen Açıkladı: Silent Hill Geri Dönüyor!

Konami, yıllarca süren söylenti, sızıntı ve spekülasyondan sonra ikonik korku serisi Silent Hill'ın geri döneceğini açıkladı.

Silent Hill hayranlarının beklediği haber sonunda geldi. Konami, kült korku klasiğinin 10 yıl aradan sonra geri döneceğini resmi olarak açıkladı. Oyunun resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, yeni Silent Hill oyunu hakkındaki ilk bilgilerin 19 Ekim Çarşamba TSİ 00:00‘da açıklanacağı belirtildi.

Sosyal medyada müthiş bir heyecana yol açan tweette yer alan ifadeler tam olarak şöyle: “Huzursuz rüyalarında, o kasabayı görüyor musun? Silent serisi için en son güncellemeler, 19 Ekim Çarşamba günü saat 2pm PDT’de #SilentHill Transmission sırasında açıklanacak”

Söz konusu paylaşım, Silent Hill serisinde canavar tasarımcısı ve sanat yönetmeni olarak sayısız oyun üzerinde çalışan Masahiro Ito tarafından retweet edildi. Peki, yeni Silent Hill oyunundan neler bekliyoruz?

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, geliştirme aşamasında olduğu iddia edilen projelerden çeşitli sızıntılar gördük. Son olarak geçtiğimiz ay Kore Oyun Derecelendirme ve Yönetim Komitesi’nin web sitesinde Silent Hill: The Short Message isimli bir oyunun listelendiği keşfedildi.

Yeni Silent Hill Oyunu 19 Ekim’de Duyurulacak

yeni silent hill oyunu

Daha önce Layers of Fear’ın arkasındaki Bloober Team’in Silent Hill 2 Remake üzerinde çalıştığı öne sürülmüş ve bu projeden olduğu iddia edilen bazı ekran görüntüleri internete sızdırılmıştı. İkonik seride birden fazla oyunun geliştirilmekte olduğuna yönelik en net bilgiyi ise Silent Hill yönetmeni Christophe Gans vermişti. Bu ayın başında verdiği bir röportajda konuşan ünlü isim, “Birkaç oyun üzerinde çalışan birkaç ekip var” diyerek söylentileri doğrulamıştı.

Konami, yeni Silent Hill duyurusu için basit bir tanıtım sitesi açtı. Serinin geleceğine dair ayrıntıların 19 Ekim Çarşamba TSİ 00:00‘da burada paylaşılmasını bekliyoruz. En yeni gelişmelerden sıcağı sıcağına haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edin!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.