Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Joker 2 Film Setinden İlk Görsel Geldi

Başrolünde Joaquin Phoenix'in yer aldığı devam filminin yönetmenliğini Todd Phillips üstlenecek.

Joker 2 film setinden ilk görsel paylaşıldı. Joker: Folie À Deux ismiyle vizyona girecek olan filmin çekimleri bugün başladı. Todd Phillips, resmi Instagram hesabında, baş karakteri oynayan Joaquin Phoenix’in bir fotoğrafını paylaştı. İnsanlar, duyurulduğu günden beri bu devam filmini bekliyorlardı ve artık filmin ne zaman vizyona gireceğine kadar birçok detayı biliyoruz.

Folie à deux terimi, “iki kişi tarafından paylaşılan bir delilik” anlamına geliyor ve hem Phoenix’i Arthur Fleck rolünde hem de Lady Gaga‘yı Fleck’in psikiyatrdan suç ortağına dönüşen Harley Quinn rolünde göreceğimiz için bu filme yakışan bir isim olmuş. Bu, onunla ilk kez Arkham’da tedavi ederken tanıştığı ve ona aşık olduğu için Harley Quinn ve Joker için benzer olay örgüsüne uygun olacak.

Joker 2 Müzikal Bir Film Olacak

Joker 2

Bu filmin bir başka ilginç yönü de, ilk filmden kesinlikle farklı bir şekilde ‘müzikal bir film’ olacak. İlk filmden farklı diyoruz çünkü Joker’in karanlık, cesur ve neredeyse gerçekçi bir tonu vardı. Ayrıca, kendisi de ünlü bir şarkıcı ve aktör olan ve A Star Is Born filmiyle En İyi Orijinal Şarkı dalında Akademi Ödülü kazanan Lady Gaga, bu filmde Phoenix’le birlikte rol almak için mükemmel bir seçim.

Joker’i oynayan oyuncumuz 2005’te Akademi Ödülü adaylığı kazandıran Walk The Line’da Johnny Cash, “Siyah Giyen Adam”da rol aldığı için insanlar Phoenix’in müzikal ve şarkı söyleme yeteneğini de küçümsememeli.

Phoenix’in deli palyaço karakterine ilk girişi ilk kez 31 Ağustos 2019’da 76. Venedik Uluslararası Film Festivali’nde gösterildi ve sekiz dakika ayakta alkışlandı. Daha sonra 4 Ekim 2019’da tüm dünyada yayınlandı ve burada eleştirmenler tarafından geniş çapta övüldü,

İlk film 1 milyar doların üzerinde hasılat elde etti ve Phoenix’in En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandığı 92. Yıllık Akademi Ödülleri’nde 11 Akademi Ödülü’ne aday gösterildi. Joker 2’nin neler getireceğini görmek için sabırsızlanıyoruz.

Joker 2, yani tam adıyla Joker: Folie À Deux, 4 Ekim 2024‘te sinemalarda olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.