Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Joker 2 Ne Zaman? Vizyon Tarihi Açıklandı

Başrollerinde Joaquin Phoenix ve Lady Gaga'nın yer aldığı müzikal türündeki Joker 2'nin 4 Ekim 2022 tarihinde vizyona gireceği açıklandı.

Joker 2 ne zaman vizyona girecek belli oldu. 2019’daki ilk filmin doğrudan devamı olan yapım, 4 Ekim 2024 tarihinde izleyicilerle buluşacak. Todd Philips tarafından yazılan ve yönetilen Joker, psikolojik-gerilim temalı bir anlatı sunmuştu. Fakat hikayenin bir sonraki halkası farklı bir tonda olacak.

Lady Gaga’nın Harley Quinn rolünü üsteleneceği Joker 2, ya da resmi adıyla Joker Folie à Deux, müzikal olacak. Arthur Fleck, nam-ı diğer Joker olarak ise bir kez daha Joaquin Phoenix‘i izleyeceğiz. ‘Folie à Deux’ terimi, sanrıların ve halüsinasyonların bir kişiden diğerine geçtiğine inanılan, iki kişi arasındaki ‘ortak delilik’ için kullanılan bir Psikiyatri terimini ifade eder. Bu nedenle devam filminin, Joker ve Harley Quinn’in yaratacağı kaosa odaklanması bekleniyor.

Joker 2, Müzikal Türünde Olacak

joker 2 ne zaman

1980’lerde geçen ilk Joker filmi, başarısız bir komedyen olan Arthur Fleck’in Gotham City’nin zengin sakinlerine karşı başlattığı şiddet sarmalını konu almıştı. Dünya genelinde 1 milyar dolar gişe hasılatı elde eden DC Comics uyarlaması, Phoenix’in kazandığı En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ı da dahil olmak üzere 11 Akademi Ödülü’ne aday gösterildi. İlk filmden 4 milyon dolar kazanan Amerikalı aktör, Joker 2 için 20 milyon dolar alacak.

Dün Warner Bros. tarafından yapılan açıklamada, 90 milyon dolar harcanarak çekilen Batgirl filminin ne HBO Max’te ne de sinemalarda gösterime girmeyeceği belirtilmişti. Joker: Folie à Deux, 4 Ekim 2024 tarihinde izleyicilerle buluşacak. Dilerseniz, 2022 ve sonrasında yayınlanacak yeni süper kahraman filmleri hakkındaki listemize göz atabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.