Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

İşte iPhone 15 Pro’nun Resident Evil 4 Performansı

iPhone 15 Pro, M1 iPad ve M2 iPad'i karşılaştıran Resident Evil 4 Remake performans testleri ortaya çıktı.

iPhone 15 Pro, Resident Evil Village gibi AAA oyunlara ev sahipliği yapabilecek kadar güçlü olduğunu belirterek “dünyanın en iyi oyun konsolu” olabilecekleri iddiasıyla çıkış yaptı. Resident Evil 4 Remake üzerinde yapılan son testler, iPhone 16 serisinin gerçekten de oyun konsolu iddiasını karşılayabileceğini gösterdi. Mevcut seri henüz ideal bir performans veremese de, oyunun beta sürümü performansı ile bile şov yaptı.

MrMacRight, iPhone 15 Pro, M1 iPad ve M2 iPad’i karşılaştıran Resident Evil 4 Remake performans testleri gerçekleştirdi. Mevcut iPhone serisi MetalFX keskinleştirme teknolojisi etkinken 1560×720 çözünürlükte çalışan oyun, iOS’ta sürekli olarak sınırlanan 30 FPS değerinde oyunu çalıştırmayı başardı. Buna rağmen, oyunun ara ara 25 FPS civarına düştüğünü de gördük.

Resident Evil 4: iPhone 15 Pro Performansı

İşte iPhone 15 Pro'nun Resident Evil 4 Performansı

Yine de, böyle bir oyunu cep telefonundan oynamak gerçekten inanılmaz. Çoğumuzun evindeki bilgisayarlarda bile bu tarz oyunları oynamakta zorlanırken, yalnızca bir telefon ile bu kalitede AAA bir oyunu deneyimlemek, Apple böyle bir adım atana kadar hayal gibiydi. Tabii ki, bulut oyun teknolojilerini bunun dışında tutuyoruz.

Telefonun ortalamanın altındaki performansına katkıda bulunan önemli faktörlerden biri muhtemelen ısı dağılımı sorunları oldu. Test sırasında çok hızlı sıcaklık artışları yaşandı, bu da frekans sınırında bir azalmaya neden oldu. İlginç bir şekilde iPhone 15 Pro zorluklarla karşı karşıya kalırken M2 çipiyle donatılmış iPad Pro üstün performans sergiledi.

Oyunu daha istikrarlı bir kare hızıyla daha yüksek çözünürlükte çalıştıran iPad Pro, şimdilik AAA oyun oynamak açısından daha güvenilir bir seçenek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.