Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

iPhone 16, Ekran Altı Kameraya Sahip Olabilir

iPhone 16 modellerinde Face ID okuyucu tamamen ekran altına gizlenebilir.

Tüm iPhone 15 modellerinde yeni Dynamic Island kesiminin yer alacağını belirten bir rapor, iPhone 16’nın ekran altı Face ID ile başka bir tasarıma sahip olacağını belirtti. Şu anki cihazlarda ekranda görünen Face ID okuyucu, ekran altına gizlendiğinde cihazın üst kısmında yalnızca bir adet kamera lensi yer alacak.

The Elec sitesi tarafından açıklanan raporda “iPhone 16 Pro serisinde ekran açıldığında, Face ID için çentik görünmüyor ve yalnızca ön kamera için lens deliği yer alıyor.” yazıyor. Apple’ın panel altı Face ID uyguladıktan sonra ek olarak bir panel altı kamera (UPC) kullanması bekleniyor. UPC ayrıca ekranın altına monte edilmiş bir ön kamera modülüne sahip.

iPhone 16 Dynamic Island Yazılımı İçermeyebilir

iPhone 16

Ekran altı Face ID teknolojisinin iPhone’a geleceğini ilk kez duymuyoruz. Ross Young, geçen yıl yaptığı bir analizd Apple’ın yeni iPhone’larda kullanacağı ekran türüne ilişkin planlarının bir yol haritasını açıklamıştı. iPhone 14 serisinde Dynamic Island’ın yalnızca Pro modellerinde olması beklenirken, şimdi tüm iPhone 15 modellerinin bu özelliğe sahip olacağı söylenmişti.

Ekran çentiği ile ilk güncellemeyi 14 Pro ve 14 Pro Max’e koyduğu ekran deliği Dynamic Island ile gerçekleştiren Apple, Dynamic Island’ı iPhone 16 Pro serisi ile tamamen ortadan kaldırabilir. Eğer bu doğruysa, Face ID’nin çalışması için gereken TrueDepth kamera sistemi ekranın altına alınacak. Çentiksiz tam ekran deneyiminin 2026 yılında iPhone 18’ler ile geleceğini belirten şirket, o dönemde tüm sensörleri ekran altına gizleyecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.