Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

iPhone 15’in Şok Edici Fiyatı Ortaya Çıktı

iPhone 15 ve iPhone 15 Ultra'nın tahmini fiyatları ortaya çıktı. Ek olarak yeni cihazın özellikleri de sızdırıldı.

iPhone 15 hakkında yayınlanan sızıntılar, Apple’ın yeni nesil akıllı telefonları için iddialı planlarını ortaya çıkardı. Sızıntı kaynağı LeaksApplePro, Howtoisolve ile birlikte çalışarak şok edecek fiyat artışları da dahil olmak üzere birçok iPhone 15 bilgisi yayınladı. Geçen ay sızıntı, Apple’ın Pro Max modellerine artık Ultra ismi vereceğini ve cihazın aksesuarlarının 100 dolardan yüksek fiyata satışa sunulacağını öne sürdü.

Şimdi ise kaynak, iPhone 15 Ultra’nın başlangıç fiyatının 1299 dolara kadar çıkacağını belirtti. iPhone 14 Pro Max’e kıyasla 200 dolarlık, yani iPhone tarihindeki en büyük artış yaşanacak gibi görünüyor. iPhone 14 Pro Max 1099 dolar fiyatıyla Türkiye’de 44.000 TL‘ye satışa sunuluyor. Yeni cihazın 1299 dolardan çıktığını varsayarsak tahminimce cihazın fiyatı en az 52.000 TL olacak.

iPhone 15 Tamamen Titanyum Olacak

iPhone 15

Amerika Birleşik Devletleri’nde bile oldukça yüksek görülen fiyat, Apple’ın değerini daha da kaybedeceğini işaret ediyor. Artan üretim maliyetleri ve şirketin bankadaki parasını değersizleştiren enflasyon, belli ki kendini yavaş yavaş gösterecek. Bununla birlikte, iPhone 15 Ultra’nın 1 TB modeli için potansiyel olarak 1799 dolar yani 72.000 TL gibi bir fiyat tahmin ediliyor.

LeaksApplePro, cihazın minimum 256 GB olacağını ve yeni modelin çift ön kamera içereceğini belirtti. Thunderbolt 4 özellikli USB-C ile Lightning bağlantı noktasının da yeni cihazlarda yer alacağı söyleniyor. Ek olarak artık Apple, yeni cihazlarını tamamen titanyum ile kaplayacak. Tüm bu özelliklerin doğru olduğunu varsayarsak, 200 dolarlık bir artış oldukça normal görünüyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.