iPhone 14, Apple’ın Şimdiye Kadarki En Benzersiz Modeli Olacak

iPhone 13 satışa çıkalı daha birkaç gün olsa da, 2022 yılında piyasaya sürülecek iPhone'lar hakkındaki söylentiler yayılmaya başladı. Yeni bir rapora göre iPhone 14, Apple'ın şimdiye kadarki en benzersiz modeli olacak.

2022 iPhone modelleri hakkındaki söylenti kazanı şimdiden kaynamaya başladı. BGR’ın haberine göre Bloomberg’den Mark Gurman, gelecek yıl iPhone tasarımının yenileneceğine işaret eden önceki raporları doğruladı. Gurman, ayrıntıları açıklamadı ancak 2022 iPhone ailesinin baştan aşağı yeniden dizayn edileceğini belirtti. Ayrıca yeni giriş seviyesi ve Pro modellerinin de yolda olduğunu söyledi.

2022 iPhone Serisi Radikal Bir Tasarım ile Gelecek

iPhone 14 tasarımı

Apple’ın mini serisini bitireceğini iddia eden raporlar göz önüne alındığında, yeni bir giriş seviyesi modelin gelecek olması şaşırtıcı. Bu ayın başlarında ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, iPhone X ile gelen çentiğin iPhone 14 ile tamamen kaldırılacağını iddia etmişti. Selfie kamerası için delikli ekran tasarımına geçileceğini söyleyen Kuo, Face ID sensörlerinin ekranın altına yerleştirileceğini öne sürmüştü.

Bir diğer sızıntı kaynağı Jon Prosser ise iPhone 14 ile dairesel formdaki ses düğmelerinin geri geleceğini ve kamera çıkıntısının ortadan kalkacağını söylüyor. Ayrıca gelecek yılki modellerin Lightning portunu kullanmaya devam edeceği aktarılıyor. Normalde bu bilginin pek bir önemi olmazdı, ancak Avrupa Birliği (AB), üye ülkelerde satılacak olan telefonlarda tek tip şarj kablosunun kullanılması yönünde çalışma yürütüyor. Apple’ın muhalefet ettiği bu tasarı kabul edilirse, teknoloji devinin tescilli veri ve güç konektörü tarihe karışabilir.

iPhone 14 ile ‘Çentik’ Dönemi Tarihe Karışabilir

2022 iPhone modelleri

Sızıntılar yalnızca iPhone 14 tasarımı hakkında değil. 2022 iPhone serisinin kamera performansında da büyük bir sıçrama olacağı bildiriliyor. Nisan ayında Kuo, iPhone 14’ün arkadaki 48 megapiksel sensör ve 8K video kaydı ile “cep telefonu fotoğrafçılığını yeni bir düzeye çıkaracağını” söylemişti. Ek olarak, iPhone X ile kaldırılan Touch ID‘nin ekrana gömülü olarak geri gelebileceği de söylentiler arasında.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol