iPhone 13 Mini Bir Dönemi Kapattı

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz haftalarda duyurusunu yaptığı iPhone 13 ailesinin en ufak modeli olan iPhone 13 mini Apple için önemli bir dönemi sonlandırdı.

Geçtiğimiz hafta duyurulan iPhone 13 ailesi dört farklı modelden oluşuyor. Ailenin en küçüğü olan iPhone 13 mini bir dönemi sonlandırıyor. Apple iPhone ailesinde artık küçük ekran boyutuna sahip bir akıllı telefon modeli olmayacak.

Hatırlanacağı üzere Apple’ın geçtiğimiz yıl satışa sunduğu iPhone 12 mini modeli 5.4 inç büyüklüğünde bir ekrana sahipti. Her ne kadar güçlü bir iPhone modeli olsa da iPhone 12 mini modeli sahip olduğu küçük ekran ile kullanıcılar tarafından çok benimsenememişti. Bu nedenlerden ötürü Apple iPhone 12 mini üretimini kısa sürede sonlandırmıştı.

iphone 13 mini bir donemi kapatti 3

Apple’ın mini serisini sonlandırması beklenirken, iPhone 13 ailesinde de bir mini modeli tanıttı. Bu iPhone modelinin daha büyük ekranla gelmesi beklenirken model yine 5.4 inç büyüklüğünde bir ekranla geldi.

iPhone 13 Mini Bir Dönemi Sonlandıracak

iphone 13 mini bir dönemi

iPhone 13 ailesi henüz yeni tanıtılmış olsa da iPhone 14 ailesi ile ilgili bilgiler gelmeye başladı. Apple’a yakın kaynaklar ve analistlere göre 2022 yılında iPhone 14 mini modeli tanıtılmayacak. iPhone 14 ailesi yine 4 farklı modelden oluşacak ancak bu modeller 6.1 inç büyüklüğünde bir modelle başlayacak. Böylece iPhone 13 mini bir dönemi sonlandıracak.

iPhone 12 mini ve büyük ihtimalle iPhone 13 mini modellinin en büyük sorunu batarya olarak karşımıza çıkacak. Apple daha büyük ekranlı bir iPhone modeli ile bu sorunu çözmeyi planlıyor. iPhone 13 mini’nin akıbetinin iPhone 12 mini ile aynı olup olmayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol