iPhone 14, Radikal Bir Tasarım Değişikliği ile Gelecek!

iPhone 13 tanıtılalı birkaç gün olmasına rağmen bir sonraki modeller hakkında bilgiler gelmeye başladı bile. Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo'ya göre iPhone 14'te çentik yerine delikli ekran olacak.

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan iPhone 13, küçülen çentik dışında tasarım olarak radikal bir yenilik sunmamıştı. Apple ürünleri hakkındaki isabetli yorumları ile tanınan ünlü analist Ming-Chi Kuo’ya göre, iPhone 14 modeli ile farklı bir tasarım formuna geçiş yapılacak.

Kuo, 2022’nin ikinci yarısında piyasaya sürülmesi planlanan iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde çentik olmayacağını iddia etti. Bunun yerine, Android telefonlardan aşina olduğumuz bir delikli ekran ile karşılaşacağız. Ayrıca her iki Pro modelin de 48MP çözünürlüğünde kamera sunacağı da söyleniyor.

iPhone 14 Serisi ile Çentikli Ekran Tarihe Karışıyor

iPhone 14 2022 iPhone modelleri

Ünlü Apple analistine göre, 2022 iPhone modellerinde ekran içi parmak izi okuyucusu olmayacak. Kuo, bunun için en az bir sene daha beklenmesi gerektiğini belirtiyor. iPhone 14 serisi, ‘Pro’ olmayan 6,7 inç’lik yeni bir iPhone varyantını da içerecek. Peki, iPhone Mini’nin akıbeti ne olacak?

Kuo’nun raporunda bu konuya dair herhangi bir iddia veya beklenti yer almıyor, ancak bazı sektör kaynaklarına göre iPhone 13 mini, Apple’ın son ‘mini’si olacak. Amerikalı teknoloji devinin kompakt amiral gemisi formundan gerçekten vazgeçip geçmeyeceğini ise ilerleyen dönemde göreceğiz.

Son olarak Kuo, 5G destekli yeni bir iPhone SE modelinin 2022’nin ilk yarısında piyasaya sürüleceğini aktardı. 2022 iPhone modelleri için önümüzde daha oldukça uzun bir vakit var. O zamana kadar cihazlarla ilgili daha pek çok iddia ortaya atılacaktır. En güncel gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edin!

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol