Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Intel Ekran Kartlarının Fiyatları Sızdırıldı

Intel Arc serisi ekran kartlarının fiyatları ortaya çıktı. Ayrıca Nvidia tarafındaki rakipleri de belli oldu.

Intel’in Arc masaüstü ekran kartları uzun zamandır tanıtılıyordu ancak kesin çıkış tarihine nihayet varmak üzereyiz. Şirketin tedarik zinciri ortaklarındaki kaynaklara atıfta bulunan Wccftech tarafından yayınlanan yeni bir sızıntı, Arc masaüstü serisindeki bazı ekran kartlarının fyatlandırma ve bulunabilirlik durumlarına ışık tuttu.

Intel’in dizüstü bilgisayar ekran kartları için zaten duyurduklarına benzer şekilde, şirketin Arc serisi A3, A5 ve A7 olmak üzere üç seriye bölünecek ve ilk ekran kartı grubu A750, A580 ve A380 olacak. Bu yeni kartların her biri doğrudan NVIDIA serisindeki eşdeğer bir ekran kartı ile karşılaştırıldı. Intel Arc A750, NVIDIA’nın GeForce RTX 3060 ile; A580, RTX 3050 ile ve A380, GeForce GTX 1650 ile eşdeğer bir giriş seviyesi kart olacak.

Intel Arc Ekran Kartı Serisi Fiyatları

Intel
Arc serisi ekran kartları yaz aylarında çıkış yapacak.

Rapora göre Intel A750 350 dolara mal olacak ve bu da NVIDIA GeForce RTX 3060’ın 330 dolara mal olan ekran kartının biraz üzerinde. Bu arada Arc A580, rakip GeForce RTX 3050’nin 250 dolarlık kartından biraz daha yüksek şekilde 280 dolara mal olacak. Son olarak, Arc A380, NVIDIA GeForce GTX 1650 ile aynı şekilde 150 dolarlık bir başlangıç fiyatına sahip olacak.

Gerçekte ne zaman piyasaya çıkacaklarına gelince, şirket ortaklarına kesin bir çıkış tarihi açıklamadı ancak Arc A750 ve A580’in Mayıs sonu ile Haziran başı arasında piyasaya çıkması bekleniyor ancak kesin satış tarihleri ​​her model için farklı olacak. Giriş seviyesi A380 modeli daha sonra piyasaya sürülecek, muhtemelen Temmuz ayında satışların başlayacağını düşünüyoruz.

Sızıntıya göre fiyatlandırma rekabetçi görünse de, Intel Arc’ın masaüstü GPU pazarında çekiş kazanıp kazanamayacağı, kartların gerçekte ne kadar iyi performans gösterdiğine bağlı. Henüz bununla ilgili hiçbir şey bilmiyoruz. Deep Link ve Iris XeSS gibi teknolojiler umut verici ve şirket, ortaklarına lansmandan sonra sürekli performans iyileştirmeleri beklemelerini söyledi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.