Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Intel Arc, Dizüstü Bilgisayarlarının Çıkış Tarihini Açıkladı

Uzun zamandır beklenen yeni Arc teknolojisini içeren Intel Dizüstü bilgisayarlar, bu sene çıkış yapacak.

Intel, Arc dizüstü bilgisayarlarını Güney Kore dışında piyasaya sürmeye pek olumlu bakmıyor. Nvidia‘nın bu Eylül ayında RTX 40 serisini piyasaya sürmesi ve AMD‘nin RDNA 3 tasarımını duyurması ile GPU pazarı yeni bir çağa giriyor.

Game Union TV’ye Twitter’da yanıt veren Intel, Arc ürünlerini içeren dizüstü bilgisayarların bu yılın ikinci çeyreğinin sonunda satışa sunulacağını söyledi. Ayrıca şirket, daha fazla gelişme için kullanıcıların Intel Haber Odası web sayfasını takip etmelerini tavsiye etti. Bununla birlikte, Kore’deki oyuncular dizüstü bilgisayarları şu anda satın alabiliyor.

Intel Arc Ne Zaman Dünyaya Açılacak?

Intel Arc

Intel Arc’ın Nvidia’nın GTX 1650‘sinin gerisinde kaldığını gösteren yakın tarihli bir kıyaslama testiyle, bazı kullanıcıların hevesi kursağında kaldı. Özellikle en büyük iki rakibi GPU teknolojisinin bir sonraki çağına doğru ilerlerken, dizüstü ve masaüstü ürünleri tam olarak kullanılabilir hale geldiğinde Intel’in nasıl başa çıkacağını görmek ilginç olacak.

Bunun da ötesinde, ekran kartı fiyatları şimdilik MSRP’nin üzerinde olsa da düşmeye devam ediyor. Intel, Arc donanımının dünyanın geri kalanına yaymak için hareket etmezse birçok potansiyel alıcıyı kaçırmış olacak. Bir yıldan fazla bir süredir artan fiyatlar ve yaşanan genel kıtlıklardan sonra nihayet iyileşmeye başlayan pazar, teknoloji şirketlerine daha kolay bulunabilirlik ve fiyat avantajları sağlamalı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.