Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram’a Avatarlı Profil Fotoğrafı Seçeneği Gelecek

Meta, Instagram'da profil fotoğrafı kısmına avatar ekleyebileceğiniz yeni bir özelliği duyurdu.

Instagram, kullanıcıların hem profil fotoğraflarını hem de avatarlarını sergilemelerine olanak tanıyan yeni bir dinamik profil fotoğrafı özelliği sunduğunu duyurdu. Bu güncellemeden önce, profil resmi veya avatarınız arasında seçim yapmanız gerekiyordu. Şimdi ise yeni özellikle ikisi arasında geçiş yapabilecek hatta dilerseniz ikisini aynı anda sergileyebileceksiniz.

Meta’nın sahibi olduğu şirket: ”Artık avatarınızı resminizin diğer tarafına ekleyebilirsiniz ve profilinizi ziyaret eden kişiler ikisi arasında geçiş yapabilir.” dedi. Profil resminizin diğer tarafına avatar eklemek için “Profili Düzenle” butonuna girebilir, ”Profil Fotoğrafını Değiştir” kısmından avatar ekleyebilirsiniz.

Instagram Bu Yıl Fotoğraflar Üzerinde Çalışacak

Instagram

Avatarınızı profilinize başarıyla ekledikten sonra, insanlar profilinizi ziyaret ettiğinde profil resminiz otomatik olarak avatarınıza dönüşecek. Sosyal medya ağı Instagram, bu güncellemenin avatarınızı hareketli hale getireceğini de belirtti. Meta, yaklaşık bir yıl önce avatarları Instagram’a getirmişti ve şimdi dinamik profil fotoğrafı özelliğinin eklenmesiyle, uygulamada avatar seçeneğini daha da göz önüne getirmek için çalışıyor.

Şirket, Snap’in Bitmoji’si ile rekabet etmek için böyle bir yol belirlemişti. O zamandan beri Facebook, WhatsApp ve Messenger’da da avatarlar sürekli olarak güncelleniyor. Artık bu yenilikle birlikte Bitmoji geri planda kalabilir gibi görünüyor. Yeni dinamik profil fotoğrafı özelliği, platform başkanı Adam Mosseri’nin platformda fotoğraflara daha fazla odaklanacağını söylemesinden birkaç gün sonra geldi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.