Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram, ‘Sessiz Mod’ İsimli Yeni Özelliğini Tanıttı

Özellikler bugün ABD'de ve birkaç başka ülkede kullanıma sunulmaya başladı ancak yakın zamanda Türkiye dahil diğer ülkelere de yayılacak.

Instagram, yeni bir Sessiz Mod ile başlayarak kullanıcılara uygulama üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için tasarlanmış birkaç yeni özellik tanıttı. Araç, telefonunuzun Rahatsız Etmeyin ayarı gibi çalışacak. Yeni özellik aktif olduğunda, uygulama cihazınıza bildirim göndermeyecek. Profilinizde ayrıca “sessiz modda” olduğunuza dair bir not yer alacak ve size mesaj göndermeye çalışan herkes, müsait olmadığınızı belirten otomatik bir yanıt alacak.

Sessiz Modu günün belirli saatlerinde otomatik olarak etkinleşecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu saatlerin dışına çıktığınızda, Instagram size bildirimlerinizin bir özetini gönderecek. Sessiz Modu herkes kullanabilecek ancak şirket, gençlerin gece geç saatlerde yayınlarında gezinmek için çok zaman harcadıklarını fark etmeleri durumunda bu özelliği kullanmalarını isteyeceğini de belirtti.

Instagram Birçok Yeni Özellik Daha Tanıttı

Instagram, 'Sessiz Mod' İsimli Yeni Özelliğini Tanıttı

Yeni modun yanı sıra şirket, insanlara platformda gördükleri fotoğraflar ve videolar üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için tasarlanmış bir avuç özellik daha tanıttı. Özellikle, artık uygulamaya size önerilmesini istemediğiniz içerik türlerini söyleyebilirsiniz. Keşfet sekmesinden başlayarak, uygulamanın içerik algoritmasını şekillendirmek için birden fazla kutucuk seçebilir ve “İlgilenmiyorum”a dokunabilirsiniz.

Bunu yapmak, gönderileri aradığınızda gördüklerinizi de etkileyecek. Ek olarak, yorumlar ve doğrudan mesajlar için zaten mevcut olan bir özelliğin genişletilmesinde, içerik önerirken Instagram‘ın filtrelemesini istediğiniz belirli kelimeleri, hashtag’leri ve emojileri listeleyebilirsiniz. Bu araca, uygulamanın gizlilik ayarlarının “Gizlenen Kelimeler” bölümünden erişebilirsiniz.

Filtrelerin yalnızca uygulama hashtag’lerde ve başlıklarda listelediğiniz kelimeleri algıladığında çalışacağını belirtmeden geçmeyelim. Son olarak şirket, yakın zamanda ebeveynlerin gençlerin uygulama ayarlarını görmelerine olanak tanıyan bir özellik eklediğini belirtti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.