Instagram Kalıcı Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Dünya genelinde kayıtlı 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunan Instagram, günümüzde hemen hemen herkesin telefonunda yüklü bir uygulama, ancak bazen kafanızı dinlemek ve sosyal medyadan uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Bu yazımızda, Instagram kalıcı hesap silme işleminin nasıl yapılacağını sizlerle paylaşıyoruz.

Instagram kalıcı hesap silme kılavuzumuz ile karşınızdayız. Facebook’un çatısı altındaki platformlardan biri olan Instagram, günümüzün en popüler sosyal medya uygulamaları arasında başı çekiyor.

ABD’li şirket tarafından satın alındığında yalnızca 27 milyon kullanıcısı bulunan fotoğraf ve video paylaşma platformu, bugün aylık aktif 1 milyardan fazla kullanıcıya ev sahipliği yapıyor.

Instagram kalıcı hesap silme linki

Gerçek hayatta hiçbir anlam ifade etmeyen beğeni sayısının en değerli ökçelerinden biri olduğu günümüzde, sosyal medyadan uzaklaşan insanların sayısı da bir hayli fazla. Peki, Instagram hesabınızı kalıcı olarak nasıl silebileceğinizi biliyor musunuz? Eğer cevabınız hayır ise doğru sayfadasınız.

Öncelikle Instagram hesap silme işleminin geri alınamayacağı konusunda sizi uyaralım. Yani hesabınızı sildiğinizde profiliniz, fotoğraflarınız, videolarınız, yorumlarınız, beğenileriniz ve takipçileriniz kalıcı olarak silinir. Bu nedenle hesabınızı silmeden önce fotoğraflar ve gönderiler gibi bilgilerinizin bir kopyasını indirmenizi tavsiye ediyoruz.

3 Adımda Instagram Kalıcı Hesap Silme

Instagram kalıcı hesap silme
  1. Hesabınızı Instagram uygulamasından silemiyorsunuz. Öncelikle Instagram hesap silme linki için buraya tıklayın. Eğer isteniyorsa giriş bilgilerinizi girin.
  2. Hesabını neden siliyorsun? sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi tekrar girin. Burada muhakkak bir neden belirtmelisiniz. Diğer türlü Instagram kalıcı hesap silme seçeneği açılmaz.
  3. Son adım olarak Kullanıcı adı’nı sil‘e tıklayın.

Instagram Hesabı Kaç Günde Silinir?

Hesabınızın silinmesini talep ettikten 30 gün sonra hesabınız ve tüm bilgileriniz kalıcı olarak silinir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu işlem geri alınamadığı için bilgilerinizi geri getiremezsiniz.

Instagram’ın resmi internet sitesinde silme sürecinin tamamlanmasının 90 güne kadar sürebileceği belirtiliyor. Ayrıca içeriklerinizin kopyalarının 90 günün ardından bir afet, yazılım hatası veya diğer veri kaybı durumlarında kurtarma amacıyla kullanılan yedek depolama alanında tutulabileceği de verilen bilgiler arasında.

Dilerseniz, Instagram durduruldu hatasının çözümü için buradaki içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol