Instagram Çoklu Gönderiler İçin Yeni Özelliğini Duyurdu

Sosyal medya platformu Instagram kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına yeni özelliklerini duyurmaya devam ediyor.

Meta’nın sahibi olduğu Instagram’a yeni özellikler eklenmeye devam ediyor. Son olarak mesajlaşma platformu Threads servisini kapatacağını açıklayan Instagram yeni bir özellikle karşımızda.

Instagram CEO’su Adam Mosseri, Instagram çoklu gönderiler için yeni özelliği duyurdu. Yeni özellik özellikle kaydırmalı post göndermeyi seven kullanıcıları memnun edecek.

Instagram Çoklu Gönderiler İçin

Instagram Çoklu Gönderiler İçindeki Paylaşımlar Silinebilecek

Instagram kullanıcıları bilindiği üzere bir gönderi içine fotoğraf ya da video ekleyebiliyor. Kullanıcılar bu paylaşımları kaydırarak görebiliyor. İçerik üreticileri tarafından yapılan bu çoklu gönderimlerin içinde yer alan bir içeriğin kaldırılması için, kullanıcıların paylaşımı silip olmasını istemediği içeriği silip yeniden yüklemeleri gerekiyordu.

Yeni özellikle birlikte bu durum değişiyor. Mosseri tarafından açıklanan özellikle birlikte içerik üreticileri çoklu gönderiler içinde olmasını istemediği içeriği kaldırabilecek. Bu sayede kullanıcıların gönderiyi silip yeniden paylaşmasına gerek kalmayacak. Instagram çoklu gönderiler için sunulan bu özellik Instagram kullanıcıları tarafından uzun süredir bekleniyordu.

Şimdilik iOS kullanıcıları için sunulan bu özelliğin ilerleyen günlerde Android işletim sistemine sahip cihazlar içinde sunulması bekleniyor. Instagram özelliğin Android’e ne zaman geleceğini açıklamasa da yakın bir zamanda özelliğin Android uygulamasına da eklenmesi bekleniyor.

instagram coklu gonderiler icin yeni ozelligini duyurdu 3

Instagram CEO’su tarafından duyurulan bir diğer özellik ise “Rage Shake” özelliği. Adından da anlaşılacağı üzere kullanıcılar bu özellikle birlikte Instagram’da yaşadıkları bir sorunu bildirmek için telefonlarını kuvvetli bir şekilde sallayarak, Instagram’a bildirim gönderebilecek. Bu özellik Android ve iOS kullanıcıları için sunulmuş olsa da şimdilik sadece ABD kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Özelliğin kısa süre içinde tüm kullanıcılar için aktif hale getirilmesi bekleniyor.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol