Instagram Threads Servisinin Fişini Çekiyor

Sosyal medya platformu Instagram, mesajlaşma uygulaması olan Threads ile ilgili önemli bir açıklamada bulundu.

Meta’nın sahibi olduğu Instagram son dönemlerde kullanıcılarına sunduğu yeni özelliklerle adından söz ettiriyor. Tüm kullanıcılarının hikayelerine link çıkartması ekleyebilmesiyle servis hikayeler özelliğini daha fazla kişi tarafından kullanılmasını sağlamıştı.

Meta’nın TechCrunch’a yaptığı açıklamada, Instagram Threads servisinin fişinin çekileceği belirtildi.

Instagram Threads Servisi

Instagram Threads Servisi Artık Kullanılamayacak

Meta açıklamasında Instagram’ın bağımsız mesajlaşma uygulaması olan Instagram Threads 2021 yılı sonunda kapatılacağını belirtti. Instagram Threads servisini kullanan kullanıcılara 23 Kasım tarihinden itibaren, Instagram’a dönmeleri için bir bildirim gösterilecek.

Instagram Threads servisi, özünde Facebook Messenger servisi ile aynı mantığa sahipti. Kullanıcılar ana uygulamanın dışından özel bir mesajlaşma arayüzü ile diğer Instagram kullanıcılarına Threads servisi üzerinden DM gönderebiliyordu. Threads Instagram’ın yerleşik DM servisinde olmayan bazı özelliklere de sahipti. Meta açıklamasında Threads’ın kapatılmasıyla birlikte bu özelliklerin Instagram DM arayüzüne aktarılacağını belirtti.

instagram threads servisinin fisini cekiyor 3

Meta’nın bünyesinde yer alan mesajlaşma uygulamalarının bir çatı altında toplanması için uzun süredir çalışmalar yürüttüğünü biliyoruz. Bu doğrultuda Facebook Messenger ve Instagram artık platformlar arası mesajlaşmayı destekliyor. Meta bu servise WhatsApp’ı da dahil etmek istiyor. Sadece Instagram odaklı olan Threads servisi, Messenger, Instagram DM ve WhatsApp’ın platformlar arası mesaj desteğine kavuşmasıyla birlikte anlamını yitiriyor.

Son olarak Instagram Threads servisinin pek çok kullanıcı tarafından da kullanılmadığını söyleyebiliriz. Instagram’ın bir milyarın üzerinde kullanıcısının olduğunu düşündüğümüzde geçtiğimiz yıl yapılan açıklamada Threads servisini kullanan kullanıcıların sayısı 200.000 olarak açıklanmıştı.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol