Fiyatı ile Üzen Horizon: Forbidden West, Ücretsiz PS5 Yükseltmesi Sunmayacak

Cüzdanları alev topuna çevirecek Türkiye fiyatı ile oyuncuları hayal kırıklığına uğratan Horizon Forbidden West, PS4'ten PS5'e ücretsiz yükseltme seçeneğine sahip olmayacak.

Guerrilla Games tarafından geliştirilen aksiyon-macera oyunu Horizon Forbidden West Türkiye fiyatı dün itibarıyla belli olmuştu. PlayStation Store üzerinden ön siparişe açılan yapım için 699,00 TL (PS5) gibi son derece yüksek bir fiyat belirlendi. Güncel döviz kuru ve Sony’nin fiyatlandırma politikası göz önüne alındığında, bu rakam pek de şaşırtıcı değil. Fakat buna rağmen büyük bir tepkiye ve hayal kırıklığına neden olmuş durumda.

Horizon Forbidden West Türkiye Fiyatları Bu Şekilde

Horizon Forbidden West Türkiye fiyatı

Yurtdışı fiyatı 69,99 dolar olan Horizon Forbidden West‘ten bugün kötü bir haber daha geldi. Üçüncü şahıs aksiyon-macera oyunu, standart veya özel sürümlerinde PS4’ten PS5’e ücretsiz yükseltme sunmayacak. Yani oyunu PS4 konsolunda alırsanız, ilerde PS5’e geçmeniz halinde yeni nesil güncellemeden mahrum kalacaksınız.

Horizon Forbidden West geriye dönük uyumluluk ile PS5’te oynanabilecek, ancak yeni nesil konsola mahsus olan görsel ve performans özelliklerden yoksun olacak. Dahası, yükseltmeye ek ücret ödeyerek de sahip olunamayacak. Oyunun standart sürümü PS4 ve PS5 için sırasıyla 599,00 TL ve 699,00 TL. Yalnızca PS5 sahiplerine sunulan Dijital Deluxe Sürüm için 789,00 TL gibi bir fiyata sahip.

Horizon Forbidden West ücretsiz yükseltme

Horizon Forbidden West için ücretli veya ücretsiz yükseltme seçeneğinin olmaması, Sony’nin diğer büyük oyunlarının PS5 sürümleri için izlediği yoldan ayrılıyor. Ghost of Tsushima Director’s Cut, PS4’ten PS5’e ücretli yükseltme sunmuştu. Kasım ayında piyasaya sürülecek olan Death Stranding: Director’s Cut için de aynı durumda söz konusu. Ek olarak, God of War ve Horizon Zero Dawn gibi eski PS4 oyunları da PS5’in donanımından yararlanmak için ücretsiz yükseltme yamaları almıştı.

9 Eylül’de düzenleneceği açıklanan PlayStation Showcase 2021‘de daha yakından göz atma şansı yakalayacağımız Horizon Forbidden West, 18 Şubat 2022 tarihinde PS4 ve PS5 için çıkacak. Dilerseniz oyunu buradan ön sipariş verebilirsiniz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol