Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Resmiyet Kazandı: HBO Max Türkiye Çalışmalarını Durdurdu

2022 yılında ülkemizde faaliyete geçmesi beklenen dijital yayın platformu HBO Max, Türkiye dahil birçok Avrupa ülkesindeki çalışmalarını durdurduğunu açıkladı.

Game of Thrones, Sopranos ve Westworld gibi dizileriyle tanınan HBO, Mayıs 2021’de hizmete sunduğu dijital yayın platformu HBO Max ile streaming sektörüne giriş yapmıştı. Kütüphanesinde gişe rekortmeni Warner Bros. ve DC filmlerini de barındıran hizmetin, Disney Plus‘ın ardından bu yılın sonunda Türkiye’de hizmete geçmesi bekleniyordu. Fakat evdeki hesap çarşıya uymadı.

HBO Max Türkiye operasyonlarının askıya alındığı iddiasını geçtiğimiz hafta sizlerle paylaşmıştık. Söylentiler karşısında sessizliğini bozan Warner Bros. Discovery sözcüsü, Variety‘e yaptığı açıklamada haberi doğruladı. Danimarka, İsveç, Norveç, Finlandiya, Orta Avrupa, Hollanda ve Türkiye’de HBO Max için orijinal içerik üretmeyeceklerini ve ve ayrıca platformundan bazı içeriklerin kaldırılacağını belirten şirket, geçtiğimiz yıl ülkemizi de kapsayan yeni genişleme faaliyetlerinin durdurulduğunu açıkladı.

HBO Max Türkiye’ye Gelmiyor

HBO Max Türkiye durduruldu

Söz konusu pazarlara olan bağlılıklarının değişmediğine vurgu yapan Warner Bros. Discovery sözcüsü, HBO Max ve discovery+ markalarını tek bir global streaming hizmeti olarak birleştirme çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Faaliyetlerin durdurulduğu bölgelerde önemli miktarda yerel üçüncü taraf içerik satın almayı sürdüreceklerini belirten sözcü, söz konusu pazarlarda ön üretim aşamasında olan orijinal içeriklerin hemen durdurulacağını, ancak halihazırda geliştirilmekte olan yapımlara devam edileceğini aktardı.

Variety, Discovery ve Warner Bros. arasındaki birleşmenin ardından belirlenen 3 milyar dolarlık tasarruf hedefine ulaşmak için HBO Max’in Avrupa’daki genişleme planlarının askıya alındığını belirtti. Strateji değişikliğinin ardından HBO Max Türkiye‘nin ne zaman geleceği ya da faaliyete geçip geçmeyeceği şimdilik belirsizliğini koruyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.