Halo Infinite Hile Sorunu ile Gündemde

343 Industries, merakla beklenen Halo Infinite'in çok oyunculu betasını geçtiğimiz hafta sürpriz bir şekilde piyasaya sürmüştü, ancak oyunda ciddi bir hile problemi var gibi görünüyor.

Yılın en iddialı oyunlarından biri olarak gösterilen Halo Infinite, geçen hafta başlayan ücretsiz multiplayer modu ile oyunculara merhaba dedi. Sürpriz lansmandan bu yana PC ve konsolda müthiş bir ilgi gören FPS oyunu, yakaladığı istatistiklerle hem 343 Industries hem de Xbox Game Studios‘u mutlu etmeyi başardı. Tabii bu, oyunda bazı sorunların olmadığı anlamına gelmiyor.

Oyunda gayet güzel ve diğer oyunculara saygılı bir şekilde vakit geçiren kişiler olduğu gibi, adil rekabete zarar veren hileciler de var. Halo Infinite’in çapraz platform olması sayesinde hem konsol hem de PC oyuncuları, çok oyunculu modda öne geçmek için hileleri kullanan oyunculara şahit olmaya başladı.

Halo Infinite Hilecilerle Dolmaya Başladı

Örneğin, Twitter kullanıcısı DougisRaw tarafından yayınlanan yukarıdaki bir video, rakip bir oyuncunun onu duvarlardan takip ettiğini ve karakterini siperden vurduğunu gösteriyor. Reddit’teki başka bir kullanıcı ise aimbot kullandığından şüphelenilen bir oyucunun görüntüsü yayınladı. Kısacası Halo Infinite hileciler tarafından sarılmış gibi görünüyor.

Neyse ki yakında Halo Infinite hile karşıtı yazılıma sahip olacak. 343 Industries, daha önce konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “PC’de rekabetçi bir oyun yapıyorsanız hileye karşı önlem almanız gerekir” demişti. Anti-cheat sisteminin, 8 Aralık’ta piyasaya çıkacak olan Halo Infinite Campaign modu ile oyuna eklenmesi bekleniyor.

halo infinite hile

Öte yandan 343 Industries, Steam‘de yaklaşık 300 bin eşzamanlı oyuncuyu gören Halo Infinite’in battle pass sisteminde değişikliğe gitme sözünü vermişti. 2X EXP güçlendirmelerinin süresinin 30 dakikadan 1 saate çıkaran geliştirici, oyuncuların daha hızlı seviye atlamalarını sağlamak için oyuna haftalık görevler de dahil edileceğini aktarmıştı.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol