Gran Turismo 7’den PS5’in Gücünü Anlatan Video Yayınlandı

Gran Turismo 7, Polyphony Digital'in PlayStation 5'in içindeki güç ve teknolojiyi nasıl kullandığını ayrıntılarıyla anlatan yeni bir videoya sahip.

Gran Turismo 7, önümüzdeki yılın başlarında çıkış yapacak ve Sony’nin 2022’nin ilk çeyreği için sunduğu birinci taraf oyunların bir parçası olarak Horizon Forbidden West‘e katılacak. GT7‘nin başlangıçta 2021’de piyasaya sürülmesi gerekiyordu ancak pandemi dolayısıyla üretimde yaşanan zorluklar nedeniyle ertelendi. GT Sport isimli yapım 2017’de piyasaya çıktığından, hayranlar Gran Turismo serisine yeni bir oyun ile adım atmak için uzun yıllar beklemek zorunda kaldı.

GT Sport ayrıca çevrimiçi oynanışa da büyük önem verdi ancak Gran Turismo 7’nin tam bir kampanyaya sahip olduğu doğrulandı. Ayrıca bu yeni yapım, geçmiş oyunları oynayanların aşina olduğu GT Simulation Mode‘u geri getirecek. Bunları bir kenara bırakırsak Sony, GT7’nin PS5’in gücünden ve teknolojisinden nasıl yararlanacağını detaylandıran yeni bir fragman yayınladı.

Gran Turismo 7 Nesiller Arası Bir Oyun Olacak

Gran Turismo 7

Videoda, geliştirici Polyphony Digital’in CEO’su Kazunori Yamauchi, PS5’in Gran Turismo 7’de ekibin soyut bir gerçekçilik düzeyine ulaşmasına nasıl izin verdiğini anlattı. Işın izleme yalnızca tekrarlar sırasında ve Scapes modunda kullanılabilse de, GT7’de yarattığı farkı vurguladı ve oyunun 60 FPS değerini hedeflerken HDR ile 4K’da çalışmak için PS5’in gücünü kullanabileceğini yineledi.

Gran Turismo 7‘den gösterilen tüm görüntüler mükemmel görünüyor ve daha fazla oyunun DualSense kontrolcüsünün benzersiz özelliklerinden yararlandığını görmek harika. Bununla birlikte GT 7, adil bir tartışma payıyla karşı karşıya kaldı. İlk duyurulduğunda, birçok hayran GT7’nin PS5’e özel bir oyun olacağına ve konsolun gücünü tam olarak kullanmasına izin vereceğine inanıyordu. Gran Turismo 7’nin daha sonra nesiller arası bir oyun olduğu doğrulandı ve bu da doğal olarak çok fazla kafa karışıklığına neden oldu. Ayrıca GT7 kampanyasının sürekli internet bağlantısı gerektireceği açıklandı.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol