Gran Turismo 7, 90 Parkur ve 420’den Fazla Araba ile Çıkacak

Bir Japonca kitapçıktan Gran Turismo 7'nin kaç tane pist ve araba sunacağını öğrendik.

En popüler yarış oyunu serilerinden birinin yeni bölümü olan Gran Turismo 7‘nin çıkışına yavaş yavaş yaklaşıyoruz. Sonuç olarak, sonunda bu oyunda bulacağımız şeyler hakkında daha fazla ayrıntı öğrendik. Artık GT7’nin gerçekçi bir hava sistemi ve 420’den fazla araba ile 90’dan fazla parkur sunacağını öğrendik.

Bunlardan en az 300’ü 2011’den sonra üretilen en son modeller olacak. Buna, 1980’ler ve 1990’ların Japon klasikleri de dahil olmak üzere tarihi otomobiller eklenecek. Bu bilgi, Japon pazarında kullanıma sunulan resmi bir kitapçıktan alındı. Ayrıca F8 Tributo ve F12 Berlinetta olmak üzere iki Ferrari otomobilinin mevcut olacağı da doğrulandı.

Gran Turismo 7’de 60’tan Fazla Üretici Yer Alacak

Gran Turismo 7

Yakın zamanda yayınlanan videonun toplam araba sayısının 428 model olacağını öne sürdüğünü de belirtelim. Serinin hayranları GT Sport’tan 338 otomobil görmeyi beklediklerini belirtiyordu. Bir diğer önemli araç ise 1929 Mercedes-Benz S Barker Tourer olacak.

Bahsedilen kitapçık sayesinde, oyunun toplamda 60’tan fazla üreticinin arabalarını içereceğini de biliyoruz. GT7 ayrıca 600’ün üzerinde aerodinamik parçanın bulunduğu kapsamlı bir ayar sistemine sahip olacak. Oyuncular ayrıca motor, fren ve süspansiyon bileşenlerini değiştirebilecek, arabalarının ağırlığını azaltabilecek ve yapısal sağlamlığını artırabilecek.

Gran Turismo 7’de 1000 Arabalık Sanal Garaj Olacak

Oyuncular, binden fazla arabaya ev sahipliği yapacak sanal bir garaja sahip olacak. İkinci el araç satın alma seçeneği de olacak. Oyun, temel manevraları öğrenmekten Gran Turismo Sport’un Pist Deneyimi modülündeki fikirleri genişleten kapsamlı kurslara kadar uzanan kapsamlı eğitim planları sunacak.

Gran Turismo 7 ayrıca çeşitli zorluklar ve görevler sunacak. Kitapçıkta, drag yarışı, drift ve hatta müziğin ritmine göre sürüş bile anlatıldı. Fotoğraf modunun hayranları da 40’tan fazla ülkede 2500 lokasyonda fotoğraf çekimlerine katılabilecek. Bu, GT Sport’ta bulunan içeriğin iki katından fazla ve oyun geliştikçe, GT7’nin bu yönü muhtemelen daha da genişletilecek.

Gran Turismo 7, PlayStation 4 ve PlayStation 5‘e gelecek. Oyunun çıkış tarihi 4 Mart 2022 olarak açıklandı.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol