Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google Voice Artık Dolandırıcıların Önüne Geçecek

Google Voice, kullanıcılara 'dolandırıcılık amaçlı' olduğundan şüphelenilen aramalar için daha belirgin bir uyarı verecek şekilde güncellendi.

Google Voice, dolandırıcılık karşıtı önemli bir güncelleme aldı. Teknoloji büyük ölçüde ilerlese de, spam sorununu hala bir türlü çözemedik. E-Posta sistemleri ‘Spam’ isimli bir klasör oluşturarak bu sorunu büyük ölçüde halletti ancak telefonlarımızda bu can sıkıcı sorun hala mevcut.

Google gibi şirketlerin ürün ve hizmetlerinde yeni spam karşıtı güncellemeler sunması ile her gün bizi arayan dolandırıcılarla başa çıkma yolları mevcut. Google Voice, spam olduğundan şüphelenilen bir arama alındığında daha belirgin bir görünüm sunan, gelen aramalar için arayan kimliği ekranı için yeni bir görsel uyarı ekleyen önemli bir güncelleme aldı.

Google Voice ile Spam Yönetimi Çok Kolay

Google Voice Artık Dolandırıcıların Önüne Geçecek

Yeni görünüm yalnızca Google Voice‘ta spam filtresini kapattıysanız görünecek. Otomatik filtre devre dışı bırakıldığında, şüpheli aramalar, gelen telefon numarasının hemen altında “Spam olduğundan şüphelenilen arayan” etiketi ile karşınıza gelecek. Bu etiket, arama geçmişi bölümüne de taşınarak, uygulama içinde istenmeyen aramaları ve bunlarla ilişkili numaraları tespit etmeyi kolaylaştıracak.

Kullanıcılar, numara engelleme seçeneğiyle bu tür aramaları yönetebilecek ve böylece aynı numaradan gelecek aramaları doğrudan sesli mesaja gönderebilecek. Bu aynı zamanda numarayı arama geçmişi günlüğünden otomatik olarak kaldıracak ve spam klasörüne yönlendirecek. Gelen bir telefon numarası gerçekten spam arama değilse, o kişiyi beyaz listeye alabileceksiniz.

Bu yeni özellik, kullanıcılara gelen aramalar hakkında daha fazla bilgi sunacak olsa da, bunun onları önleme ve alma konusunda başka bir etkili katman ekleyip eklemeyeceği henüz belli değil. Yeni özellik artık desteklenen tüm bölgelere yayılıyor, ancak tam olarak kullanıma sunulması birkaç hafta sürebilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.