Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google Mesajlar’ın Çok Beklenen Özelliği Nihayet Duyuruldu

Google Mesajlar, grup sohbetleri için uçtan uca şifreleme özelliğine kavuştu. Kullanıcılar yakında RCS mesajlarına herhangi bir emoji ile tepki verme seçeneğine de sahip olacak.

Ekim ayında Google Mesajlar‘a yeni bir simge ve birkaç yeni özellik sunduktan sonra, Google şimdi de mesajlaşma uygulamasına çok istenen bir özelliği getireceğini açıkladı. Yakın tarihli bir blog gönderisine göre, uygulama yakında grup sohbetleri için uçtan uca şifreleme alacak ve bu da grup sohbetlerinizi çok daha güvenli hale getirecek.

Şimdiye kadar, Google Mesajlar yalnızca bire bir görüşmeler için uçtan uca şifreleme sunuyordu ancak Google, yakında bazı kullanıcılara grup sohbetleri için uçtan uca şifreleme sunmaya başlayacağını açıkladı. Özellik, ilk olarak önümüzdeki haftalarda açık beta programına kayıtlı kullanıcılar için yayınlanacak. Özelliğin yıl sonundan önce herkes için yayınlanacağını düşünüyoruz.

Google Mesajlar’ın Tepkiler Özelliği Güncelleniyor

Google Mesajlar

Google, grup sohbetleri için uçtan uca şifrelemeye ek olarak, Mesajlar uygulamasındaki tepkiler özelliğini de güncelleyerek kullanıcıların RCS mesajlarına herhangi bir emoji ile tepki vermesine olanak tanıyacak. RCS mesajlarına herhangi bir emoji ile tepki verme yeteneği geçen ayın sonlarında beta kanalında kullanıma sunuldu ve önümüzdeki günlerde kararlı kanaldaki tüm kullanıcılara ulaşacak.

Bu Google Mesajlar güncellemelerinin yanı sıra şirket, bugün Android TV için Android 13’ü de yayınladı. En son sürüm, geliştiricilerin farklı cihazlarda yüksek kaliteli deneyimler sunmasına yardımcı olmak için yeni API’ler getirdi:

  • AudioManager API’deki iyileştirmeler, geliştiricilerin aktif ses cihazı için ses özniteliği desteğini öngörmesine ve oynatmayı başlatmadan en uygun formatı seçmesine olanak tanıyacak.
  • Kullanıcılar artık daha güvenilir bir oynatma deneyimi için desteklenen HDMI kaynak cihazlarında varsayılan çözünürlüğü ve yenileme hızını değiştirebilecek.
  • HDMI durum değişiklikleri artık MediaSession yaşam döngüsüne yansıtılarak TV dongle’larının ve diğer HDMI kaynak cihazlarının güç tasarrufu yapmasına ve HDMI durum değişikliklerine tepki olarak içeriği duraklatmasına olanak tanıyacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.