Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google Uygulamasının Arama Sonuçlarına Paylaş Özelliği

Google uygulamasına paylaş butonu geliyor. Yeni butonla beraber artık bağlantıyı açıp başkalarıyla paylaşmak için linki kopyalamanıza gerek kalmıyor.

Google uygulaması her kullanıcı tarafından kullanılabilen ve stabil bir deneyim sunan yapıyı içeriyor. Şimdi ise yeni özellikler uygulama içerisine gelmeye devam ediyor. Android cihazlarda ortaya çıkan yeni bir özellik arama sonuçlarınızı paylaşabileceğiniz bir butonu bizlere sunuyor. Kullanıcılar arama sonuçlarında gördükleri bağlantıları açmaya gerek kalmadan hızlı bir şekilde bunları paylaşabiliyor.

Kullanıcılar yeni butonla beraber artık bağlantıyı açıp başkalarıyla paylaşmak için linki kopyalamalarına gerek kalmıyor. Dolayısıyla doğrudan paylaş butonuna tıklayarak ilgili kişilere yollayabiliyor. İlk olarak Android Police‘in kurucusu Artem Russakovskii tarafından X’te (eski adıyla Twitter) fark edilen yeni “paylaş” butonu “bu sonuç hakkında” bölümünün üzerinde görünüyor ve aramanın sağında görünen üç noktalı düğmeye dokunarak erişilebiliyor.

Google Uygulaması Gelişmeye Devam Ediyor

Bu tür küçük dokunuşlar elbette kullanıcılara daha rahat bir deneyim sunmayı hedefliyor. Google uygulamasına eklenen yeni paylaş butonu ile beraber bağlantıyı kopyalayabiliyor, birisiyle paylaşabiliyor veya bir uygulamaya doğrudan gönderebiliyorsunuz. Daha önce bildiğiniz üzere bağlantıyı kopyalamanız için bağlantıya dokunmanız ve ardından sayfanın yüklenmesini beklemeniz gerekiyordu. Ancak şimdi hiçbirine ihtiyacınız bulunmuyor.

AK ANDROID OP

Google uygulaması için eklenen yeni buton bazı arama sonuçlarında ne yazık ki görünmeyebiliyor. Örneğin, kullanıcıları Google Play mağazasındaki uygulamaları yönlendiren bir bağlantıyı ne yazık ki kopyalayıp yapıştıramıyorsunuz. Öte yandan geçtiğimiz yıl Android cihazlara kullanıcıların arama sonuçlarına not bırakabileceği ve okuyabileceği Notes adlı yeni özellikler sunuldu. Ayrıca şirket üretken yapay zeka ile arama işlevini de tanıttı. Bu sistem yapay zeka tarafından oluşturulan arama sonuçlarını bizlere gösteriyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.