Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google Mesajlar Bilinmeyen Kişilerin Adlarını Gösterecek

Google Mesajlar uygulaması güncellemeye ve yeni özellikler almaya devam ediyor. Şimdi ise yakın zamanda kullanıcılara sunulması planlanan yepyeni bir seçenek sizinle iletişim kuran kişilerin adını göstermeye hazırlanıyor. Şu anda uygulamanın Beta sürümünde fark edilen bu yeni özellik kullanıcılar açısından gerçekten de çığır açan bir deneyim olarak görülüyor.

Google Mesajların Beta sürümünde bulunan bu özellik ilk olarak Android Authority tarafından fark edildi. Gelecek özelliklere ışık tutmaya yardımcı olan Google Mesajlar’ın son sürümü, bilinmeyen bir numaradan mesaj geldiğinde telefonunuza gelen bildirim üzerinde gönderen kişinin adını gösteriyor. Bu durum, bilinmeyen numaralara karşı gerçekten etkili bir yapıyı bünyesinde barındırıyor ve her kullanıcının açması gereken ayarlar arasında yer alıyor.

Google Mesajlar Dikkat Çekici Özelliği Kavuşuyor

Bilinmeyen kişilerin adını görebilmek için profil bulmayı etkinleştirmek gerekiyor. Bu özelliği aktif hale getirmek için uygulamayı açıp sağ üst köşedeki profil resminize dokunabilir ve mesaj ayarlarına gidebilirsiniz. Ardından gelişmiş seçeneklere tıklayarak profil bulmayı seçebilir ve burada profil paylaşımı butonunu etkinleştirebilirsiniz. Ancak bu özellik şu anda Google Mesajlar uygulamasının Beta sürümünde bulunuyor. Dolayısıyla her bir kullanıcı bu özelliği aktif hale getiremiyor.

GMS Blog Illustration Messages v

Uygulama için geliştiriciler sıklıkla yeni özellikler eklemeye devam ediyor ve özellikler üzerinde sürekli olarak denemeler yapılıyor. Geçtiğimiz ay Google, bu uygulama için kullanıcıları bir bağlantıya tıklamaları halinde olası güvenlik riskleri konusunda uyaran yeni bir açılır pencereyi test ediyordu. Bir yandan güvenlik açığını kapatmayı hedefleyen diğer yandan ise kullanıcılara yeni deneyimler sunmayı isteyen şirket, uygulamayı daha işlevsel hale getirmeye kararlı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.