Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google Street View Uygulaması Kapatıldı

Google, Haritalar'dan bağımsız olan Street View uygulamasını kapattığını duyurdu. Uygulama, önümüzdeki haftalarda artık indirilemeyecek.

Google’ın büyüyen ürün mezarlığına bağımsız Google Street View uygulamasını ekleyebilirsiniz. 9to5Google, uygulamanın en son Android sürümünün derlemesini çözdükten sonra, şirketin henüz yayınlamadığı kapatma bildirimleri buldu.

Bu bildirimlerde teknoloji devi, Street View uygulamasının kaldırılacağını ve desteğin 21 Mart 2023’te sona ereceğini duyurdu. Sözcü Madison Gouveia, The Verge‘e uygulamanın gerçekten başarılı olduğunu doğruladı ancak buna rağmen Gouveia, yayına Google’ın önümüzdeki haftalarda Street View’i uygulama mağazalarından çekeceğini de söyledi.

Google Street View Artık Haritalar’ın İçerisinde

Google Street View

Google, 2015 yılında Street View’u ayrı bir uygulama olarak yayınladığını duyurdu. Hem Android hem de iOS için mevcut olup, telefonunuzdan veya küresel kameralardan kendi fotoğraflarınızı yüklemenize olanak tanıyordu. Geçen yıl şirket ayrıca, geçmişte bir Sokak Görünümü arabası (veya deve veya koyun) tarafından belgelenmemiş yollar ve konumlar için bir dizi iki boyutlu fotoğrafa katkıda bulunmanıza olanak tanıyan Photo Paths‘ı da tanıttı.

Google Street View, önemli bir Google Haritalar özelliği olmaya devam edecek, böylece teknoloji devinin kameralarıyla belgelediği tüm yerleri sanal olarak keşfedebileceksiniz. Ayrıca, Haritalar’a Fotoğraf Küreleri eklemeye ve Street View Studio’yu kullanarak 360 derecelik videolar yayınlamaya da devam edebileceksiniz.

Google, özel Street View uygulamasını tamamen kapattıktan sonra artık Photo Paths eklemenin bir yolu olmayacak ancak daha önce gönderilen Photo Paths resimleri Google Haritalar’da görüntülenmeye devam edecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.