Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google Stadia 4K YouTube Yayın Desteği Sunmaya Başladı

Google’ın henüz ülkemizde satışa sunulmayan ancak ilerleyen günlerde ülkemiz içinde sunulmasını beklediğimiz Stadia servisi için yeni bir özellik eklendi.

Geçtiğimiz yıllarda Google, bulut tabanlı oyun akış servisi olan Google Stadia’yı duyurmuştu. Google’ın bu duyurusu pek çok kişiyi heyecanlandırmıştı. Stadia servisi ile birlikte kullanıcılar yüksek internet bağlantısı ile tüm cihazları üzerinden üst seviye donanım gerektiren oyunları oynayabiliyordu.

Google Stadia duyuru sonrasında yakaladığı popülerliği Nvidia GeForce Now servisine bırakmış gibi olsa da servisi geliştirmeye devam ediyor. Bu doğrultuda Google Stadia 4K YouTube yayınlarına destek özelliği kazandı.

Google Stadia 4K YouTube Yayın

Google Stadia 4K YouTube Yayınlarına İmkan Tanıyor

Bulut tabanlı oyun akış hizmeti veren servisler son dönemlerde bir hayli popüler. Google Stadia duyurusu ile başlayan bulut tabanlı oyun akış servisleri arasında şu an en popüler olanı hiç kuşkusuz Nvidia’nın GeForce Now servisi. Ülkemizde de Turkcell ortaklığı Nvidia GeForce Now by Game+ ismiyle sunulan servisin rakipleri de gelişmeye devam ediyor.

Yeniden eski popülerliğini yakalamak isteyen Google Stadia, lansmanında kullanıcıların ek bir yazılıma ihtiyaç duymadan doğrudan yayınlarını YouTube’a aktarabilecekleri duyurulmuştu. Stadia lansmanının 1 yıl sonrasında YouTube aktarma özelliği servise eklenmişti. Google şimdi de bu özelliği geliştirdi ve Google Stadia 4K YouTube yayın aktarma desteği kazandı.

google stadia 4k youtube yayin destegi sunmaya basladi 3

Google Stadia kullanıcıları sunulan bu özellik sonrasında yayınlarını YouTube’a 60 FPS’e kadar 4K çözünürlükte ve doğrudan HDR olarak aktarabiliyor. Stadia daha öncesinde 1080p yayın aktarımına izin veriyordu. Google Stadia 4K YouTube aktarımının nasıl göründüğünü haberimizin sonunda yer alan videodan izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=gXETnAEXO64

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.