Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google Play Store, Tabletler İçin Yeniden Tasarlanacak

Android tabletler için Google Play Store yeniden tasarımı gelecek yıl yayınlanacak.

Play Store, nihayet tabletler için yeniden tasarlanacak. Google, bu yılki I/O geliştirici konferansında Android tabletler ve katlanabilir cihazlar için 20’den fazla birinci taraf uygulamasını güncelleme planlarını duyurdu. O günkü duyurudan sonra şirket nihayet bugün, güncellemenin gelecek yılın başlarında piyasaya sürüleceğini doğruladı.

Şu anda tabletlerdeki mağazanın sol kenarında Oyunlar, Uygulamalar, Teklifler ve Kitaplar sayfalarına hızlı erişim sağlayan bir gezinme çubuğu mevcut. Bu sayfalar, en üstte birkaç filtreyi, ardından Yeni ve Güncellenmiş Oyunlar, Oynadığımız Oyunlar ve Ön kayıt oyunları gibi çeşitli kategoriler için uygulama bölümlerini içerecek.

Play Store Artık Tabletlere Tam Uyumlu Olacak

Play Store

Google, uygulama açıklamasını, ekran görüntülerini ve tanıtım videolarını doğrudan Uygulamalar ve Oyunlar sayfalarına getirecek olan, yakında yapılacak yeniden tasarımla bu yaklaşımı değiştirmeyi planladığını belirtti. Ekli ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, Oyunlar sayfası, ana ekranda gösterilen uygulama açıklamaları ve ekran görüntüleri ile tamamen yeni bir düzene sahip olacak.

Google, Play Store geliştiricilere yönelik bu değişiklikleri vurgulayan bir gönderide, “bu içerik yönlendirmeli yaklaşımın amacının, uygulamanızı mağazada daha iyi temsil etmek ve kullanıcıların yükleme kararları vermelerine yardımcı olmak” olduğunu açıkladı. Geliştiricilerin güncellenmiş kullanıcı arayüzünden en iyi şekilde yararlandığından emin olmak için Google, bir dizi yönerge de yayınladı.

Google, tabletler için yeni Play Store düzenine ek olarak, mağazanın Chromebook’a özel ekran görüntüleri için de destek aldığını duyurdu. Geliştiriciler artık Play Console’dan uygulama listelerine 1080-7690 piksel boyutlarında sekiz adede kadar 16:9 en boy oranlı ekran görüntüsü ekleyebilecek. Ayrıca gönderi, geliştiricilerin uygulamalarının Play Store girişlerine harika ekran görüntüleri eklemelerine yardımcı olacak birkaç ipucu da paylaştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.