Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google, Sahte Play Store İncelemelerine Darbe Vurdu

Google, sahte yorumların önüne geçmek adına Play Store incelemeleri için 24 saat inceleme kuralı getirdi.

Görünüşe göre Google, Play Store‘da ortaya çıkabilecek şüpheli incelemeleri engellemek için bazı önlemler almaya karar verdi. Şirket, artık kullanıcı tarafından gönderilen derecelendirmeler veya incelemelerde 24 saate kadar gecikme olacağını açıklayarak prosedürlerinde değişiklik yaptığını duyurdu. Google, bu zaman aralığını uygulayarak şüpheli etkinlikleri filtrelemeyi kolaylaştıracağını belirtti.

Bu 24 saatlik süre boyunca geliştiriciler, Play Store’da bırakılan derecelendirmeler veya incelemeler hakkında yorum yapmaya ve bunlarla etkileşim kurmaya devam edebilecek ancak bunlar hemen herkes tarafından görüntülenemeyecek. Çoğunlukla, yorum ve geri bildirim bırakmak, geliştiricilerin ürünleri hakkında ne hissettiğinizi bilmelerini sağlamanın mükemmel yolları ancak bunların kolayca suistimal edildiği de bir gerçek.

Play Store İncelemeleri Artık Daha Güvenilir Olacak

Play Store

Google’ın yardımsever ve dürüst bir topluluk oluşturmaya yönelik en iyi çabalarına rağmen, sahip olduğu araçların ve kuralların yeterli olmadığı zamanlar olduğu da çok açık. Google’a göre sahte veya spam inceleme, hatalı bir inceleme veya birden çok kez yayınlanan bir inceleme demek. Ayrıca, aynı incelemeyi birden fazla hesap altında yayınlamak da sahtecilik demek.

İncelemeler için 24 saatlik bir arabellek ekleyerek, geliştiricilere ve Google’a gelen geri bildirimleri sıralamak için daha fazla zaman verecek. Bu büyük ihtimalle olumlu veya olumsuz inceleme bombardımanlarının önüne geçecek.

Artık, Play Store‘un inceleme sistemi bir tık daha güvenilir olacak diyebiliriz. Bu yeni sistemin geliştiricileri, kullanıcıları ve Google Play Store inceleme sistemini korumak için yeterli olacağını umuyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.