Google Pixel Fold’un İptal Edildiği Bildirildi

Temelleri sağlam olan bir rapora göre, Google'ın Pixel Fold isimli katlanabilir telefonu iptal edildi.

Google Pixel Fold‘un iptal edildiği bilgisini aldık. Şirketin Tensor işlemcisini, yepyeni bir tasarımı, Android’in en son sürümünü ve çok daha fazlasını içeren Google Pixel 6 serisi kısa süre önce piyasaya sürüldü. Daha sonra şirketin katlanabilir telefonlara özel Android 12L üzerinde çalıştığını öğrenmiştik.

Android 12L’nin, bildirim gölgesi, ayarlar ve kilit ekranı için çift bölmeli bir kullanıcı arayüzü, özel bir görev çubuğu ve daha fazlası dahil olmak üzere katlanabilir cihazlar için birkaç yeni özellik getireceği bilgisini almıştık. Şirketin iki yıldır üzerinde çalıştığı Google Pixel Fold‘un beklentisiyle bu özelliklerin eklenmesi bekleniyordu. Ne yazık ki yeni bir rapor, Google’ın katlanabilir telefonunun iptal edildiğini ortaya çıkardı.

Google Pixel Fold
Pixel Fold’un tahmini tasarımı

Google Pixel Fold İptal Edildi

Display Supply Chain Consultants‘tan Ross Young, birden fazla tedarik zinciri kaynağının Google’ın Pixel Fold’u piyasaya sürmeyeceğini doğruladığını söyledi. Bunun nedeni, Google’ın ürünün başarılı olmak için olması gerektiği kadar rekabetçi olmayacağını düşünmesiydi. Ayrıca Young, fiyatının muhtemelen ABD ve Avrupa’daki birincil rakibi Samsung’dan daha yüksek olacağına inandığını da söyledi. Young’ın sicilinin genel olarak mükemmel olduğu göz önüne alındığında, bunun doğru olması muhtemel.

Google Pixel Fold‘un 120Hz LTPO dahili ekrana sahip Samsung Galaxy Z Fold 3 ile aynı boyutta gelmesi bekleniyordu. Ekran altı kamerası olması beklenmiyordu ancak kamera sistemi Pixel 6 serisine değil, Pixel 5 serisine benzeyecek şekilde ayarlanmıştı.

Cihazın 12.2MP IMX363 birincil sensöre, IMX386 sensörlü 12MP ultra geniş kameraya ve ayrıca IMX355 sensör kullanan iki 8MP öne bakan kameraya sahip olduğu söyleniyordu.

Bazı önde gelen sızıntıcılar daha önce Pixel Fold’un bu yıl piyasaya çıkacağını tahmin etmişti. Bu iptalin, şirketin üzerinde çalıştığı bildirilen başka bir katlanabilir akıllı telefonun ne olabileceği üzerinde herhangi bir etkisi olup olmadığı açık değil.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol